Zeznanie roczne złożyć winny wszystkie jednostki, które w danym roku zdobywały jakiekolwiek zyski podlegające opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Jeżeli podatnik nie dostał ani złotówki przychodu – zeznania nie składa. Rozliczenie elektroniczne pit, to najszybsza i najprostsza procedura złożenia zeznania rocznego. Poprzez Internet, bez kategoryzowanego podpisu elektronicznego, możesz wysłać różnego rodzaju pity, wspólnie z aneksami. W taki sam sposób jest możliwość również złożyć korektę tych deklaracji.

Rozliczenia PIT przez internet

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz tego system gwarantuje bezpieczeństwo przesyłanych danych. Dzięki warunkowi autoryzacji zeznań, do minimum spada niebezpieczeństwo, że ktokolwiek może mieć wgląd do naszych danych. Potwierdzeniem złożenia deklaracji jest Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Uważane jest ono na równi z dokumentem nadania listu poleconego, lub potwierdzeniem złożenia deklaracji bezpośrednio w urzędzie podatkowym.

Czy ten materiał jest według Ciebie cenny? Jeżeli tak, to kliknij oraz przeczytaj więcej – będące tu kwestie odpowiedzą na wszystkie Twoje zapytania.

Elektroniczne rozliczenie pit potrzebuje dojścia do Internetu. Elektroniczne rozliczenie pit jest pewne, a zeznanie pozostanie przesłane wprost do biura skarbowego.

Mieć na uwadze należy jednak, że gwarancję bezpieczeństwa dają tylko te blankiety, które zostały zaczerpnięte ze sprawdzonej strony. Wypełnienie deklaracji jest bardzo łatwe, jednakże przy pojawieniu się jakichkolwiek zastrzeżeń, zawsze jest możliwość skorzystać z instrukcji obsługi – o pit 37. Elektroniczne rozliczenie pit, to oszczędność czasu, łatwość wypełnienia, złożenie zeznań i uzyskanie potwierdzenia bez opuszczania z domu. To też bezpieczeństwo przesyłanych danych, szybszy zwrot potencjalnej nadpłaty, a co ważniejsze, ochraniamy papier i w ten sposób przyczyniamy się do ochrony środowiska.

Gotówka

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z głównych pożytków i usługi dla obywateli i przedsiębiorców jest stworzenie i użyczenie Portalu Podatkowego. Portal taki zapewni podatnikom dojście do indywidualnych danych skarbowych zawierających wszystkie dane fiskalne. Portal Podatkowy będzie umożliwiał dopuszczenie zarówno do artykułów edukacyjnych i informacyjnych w części ogólnodostępnej, co nie będzie potrzebowało zalogowania się.

W którym miejscu znaleźć rozliczenie podatku przez internet?