Cukier, woda, oraz ulubione dodatki starczą, aby przygotować domowe lizaki i oczarować wszystkich dobrze znanym smakiem. Niemalże wszystkie dzieci kochają słodkości. Słodycze ze sklepowej półki są jednakże bardzo niezdrowe, dlatego że zawierają bez liku konserwantów oraz syntetycznych barwników.

Aby ustrzec latorośle przed niezdrową żywnością, a jednocześnie nasycić ich małe podniebienia warto samemu zrobić domowe lizaczki. Dzieci z całą pewnością będą zachwycone, a i nie jeden dorosły domownik pokusi się na odrobinę słodyczy.

lizak w papierku

Autor: jencu
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo łatwym sposobem na to, żeby przygotować domowe lizaki będzie ogrzanie 20 dag cukru w małym garnku. Kiedy cukier cukier królewski się rozpuści, powinno się poczekać aż przeistoczy się w karmel o złoto-brązowej barwie i gęstszej konsystencji. Na blaszce należy położyć papier do pieczenia. Nieco ostudzony karmel nakładać łyżeczką na blachę tworząc lizaczki. W niezastygłą jeszcze masę, powtykać patyczki do lizaków. Następnie odstawić, ażeby mogły stwardnieć. Masę można przelać również do foremek na ciasteczka, aby lizaczki zyskały piękny kształt.

Nieco inny przepis jest wyborem dla tych, którzy marzą o klasycznie słodkich, owocowych lizakach. Wystarczy przygotować 250 gram cukru, 40 mililitrów wody a także 80 mililitrów syropu truskawkowego lub porzeczkowego. W miejsce syropu z marketu, można użyć również samodzielnie przyrządzonego z cukru, truskawek i wody, jest to jednakże bardziej pracochłonne. Składniki powinno się umieścić w garnuszku po czym zagotować. Pozostawić na ogniu przez blisko piętnaście minut (temperatura winna wynosić mniej więcej 160 stopni). Gorącą masę można przelać podobnie jak we wcześniejszym przepisie na papier do pieczenia oraz wetknąć patyczki do lizaków. Możesz zobaczyć jak wyglądają różne patyczki wchodząc tutaj zobacz naszą produkcję patyczków.

Kiedy przychodzą upały, każdy szuka błogiego ochłodzenia. Ażeby samodzielnie przygotować domowe lizaczki lodowe, starczy przygotować tylko parę składników. Najbardziej orzeźwiające, to lizaczki wodne. Trzeba zaopatrzyć się w cytrynkę, wodę oraz cukier, aby zrobić lemoniadę. Proporcje zależą od preferowanego smaku. Przelać mieszankę do foremek i wstawić do zamrażarki. Gdy zaczną ścinać się, wystarczy wsunąć patyczki do lizaków oraz poczekać aż całkiem się zamrożą. Inna metoda to mrożenie soku rozcieńczonego niedużą ilością wody.
W jaki sposób można zrobić domowe lizaki?
Tagged on: