Dzięki zastosowaniu systemów wizyjnych szybkość wytwórczości idzie w parze z wysoką klasą produkowanych towarów.
Wykorzystywanie niezawodnych systemów do „rozpoznawania” wytwarzanych artykułów to aktualnie norma nie jedynie w branży automotive, lecz również w wielu innych branżach przemysłu, w których zachodzi wymóg kontrolowania procesu wytwórczego.

w parku

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com
serwis

Autor: roovuu
Źródło: http://www.flickr.com

System wizyjny bezspornie doskonale zastępuje oko ludzkie w monitoringu poprawności fabrykacji. Pominięcie czynnika ludzkiego zapewnia gwarancję otrzymania produktu wysokiej jakości. Systemy wizyjne zapewniają kontrolę obecności jak też pozycji detali, prawidłowość ich montażu oraz rozpoznawanie obiektów. Analizowany może być ich wielkość, kształt bądź kolor. W grę wchodzi także kontrola nadruku (polubiłem to). Weryfikacja może odbywać się też z pomocą czytania oznaczeń, nadruków, etykiet lub odczytu kreskowych kodów. Natomiast bardziej skomplikowane zadania powiązane z inspekcją wizyjną wymagają już użycia wydajnych systemów, wykorzystujących aparaty inteligentne z odpowiednimi kontrolerami a także urządzeniami do analizy obrazu, jakie sprawdzają się w okolicznościach fabrycznych.
link

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Perspektywa postępu w najbliższych latach rynku systemów wizyjnych prezentuje się optymistycznie. Techniki wizyjne , jakie jawiły się nierzadko jako rozwiązanie kosztowne, nieporęczne i niebezproblemowe w interpretacji, ostatnimi laty zostały w znacznym stopniu udoskonalone, stając się integralną częścią monitoringów jakości na liniach produkcyjnych.

Najogromniejszy potencjał ma rynek kamer wizyjnych.

Zainteresowałeś się tym zagadnieniem? Czytaj zatem dalej o tym wątku w kolejnym wpisie, który dla Ciebie opracowaliśmy. Myślimy, że Ci się spodoba.

Dzięki wynalazkom technicznym, umożliwiającym zintegrować je z czujnikami a także zrobotyzowanymi stanowiskami, sprzedaż ich będzie wzrastać bardzo szybko.

Przyszłość kamer przemysłowych
Tagged on: