To, gdzie podnosimy swoje kwalifikacje oczywiście ma znaczenie. Powiedz, czy wolisz się uczyć w ciasnym, chłodnym pokoju bez okna czy lepiej na tarasie, gdy na dworze jest pięknie? Być może powiesz przewrotnie, że lepszy jest niewielki pokój, bo nic Cię w nim nie będzie rozpraszało, żadne widoki, przyroda czy ciepłe powietrze, które zachęca do innych rzeczy, aniżeli nauka. No okej, coś w tym jest, lecz takie miejsce bardziej się nadaje do medytacji i tu się można zgodzić, że jest nawet znacznie lepsze od pięknego, słonecznego tarasu. Jednak z nauka sprawa ma się troszkę inaczej.

sale konferencyjne

Autor: Garrett Coakley
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka żąda miejsca, w którym nasze horyzonty mogą dryfować najdalej jak się da. Nie mogą być ograniczane murami i innymi przeszkodami. Oczywiście, mówię to w formie metafory, gdyż już od najmłodszych lat uczymy się w pomieszczeniach. Są od tego wyjątki, ale właśnie to są jedynie wyjątki. Wiadomo, że nauka w klasie jest lepsza niż na zewnątrz, bo dziecko siedzące w ławce może prościej skupić się na lekcji.

Wzrok ma skupiony na tablicy, słucha nauczycielki, a tylko spojrzy raz na jakiś czas w okno. Na dworze stale coś go by rozpraszało. Jednakowoż, uczenie się w pięknym miejscu ma swoje drugie dno. Nie liczy się to, w jakim miejscu przykładowo odbywa się wykład, ale jaki jest generalnie klimat danego miejsca. Nie na darmo więc różnorakie szkolenia czy konferencje przeprowadzane są w ciekawych miejscach. Często możemy odszukać oferty: konferencja na Mazurach, konferencja nad morzem. To znaczna zaleta, że poza nauką można coś zwiedzić, wybrać się na łono natury, poczuć się przyjemnie w takim miejscu. http://mojekonferencje.pl/na-mazurach

sale konferencyjne

Autor: Oregon Department of Transportation
Źródło: http://www.flickr.com

Właśnie dlatego takie konferencje najlepiej wypadają, bo poza nauką jest również czas na przyjemności, a przecież wtedy najlepiej przyswaja się wiedzę. Gdyby ktoś nas zmuszał do nauki w jakimś nie za bardzo ładnym miejscu byśmy odczuwali tak zwany dysonans poznawczy, bo nawet gdyby samo szkolenie przypadło nam do gustu, to jednakże otoczenie i klimat miejsca mógłby nas zniechęcić nieco. Ostateczna więc ocena takiego miejsca i szkolenia (dalsze informacje) mogłaby być znacznie zaniżona przez te właśnie drugorzędne, ale jednak niezwykle ważne kwestie.

Jak się szkolić to we wspaniałym miejscu. Najlepiej bowiem, aby poza nauką istniały jakieś ciekawe dodatki
Tagged on: