W aktualnych czasach usługi medyczne zaczęły być traktowane jako wyroby, które podlegają konkretnemu systemowi zarządzania jakością. Przydzielany jest w związku z tym dany certyfikat ISO w zakresie usług medycznych, jaki ma wpływ na postrzeganie instytucji medycznej na całym świecie. Chorzy również zyskują spore korzyści, gdyż mogą liczyć na znakomitą opiekę oraz związane z nią poczucie bezpieczeństwa. Co warto wiedzieć na temat certyfikatów usług medycznych?

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Nie ulega wątpliwości, że, by spełnić wymagania, które pozwalają na zdobycie certyfikatu, wymagana jest odpowiednia organizacja pracy i przemyślane rozdzielenie funduszy na określone cele. Do jednego z najbardziej popularnych certyfikatów należy certyfikat ISO 9001, który mówi o jakości w zarządzaniu adekwatnie do uzgodnionych norm. Muszą one obowiązywać w starającej się o certyfikat ((poznaj tutaj)) instytucji. Co się do nich wlicza?

W pierwszym rzędzie – spójność realizowanej dokumentacji, oddanie personelu medycznego i odpowiednie wykorzystanie dostępnych narzędzi marketingu mające wpływ na rozpowszechnianie tematów prozdrowotnych. Aby sprawdzić czy warunek jest spełniony, konieczne jest dokonanie audytu przez niezależny podmiot. Jeśli placówka uzyska pozytywną opinię, wtedy nie ma przeciwwskazań, aby nadać jej certyfikat.

Warto też wspomnieć o certyfikacie ISO 14001, który odnosi się do systemu zarządzania środowiskowego. Jednak to nie wszystkie certyfikaty, jakie można otrzymać, gdyż nie można zapominać o tych mówiących o jakości w laboratoriach czy samym wykonywaniu usług medycznych, dzięki którym instytucje medyczne pragną poprawić efektywność działań i zadbać o najlepsze urządzenia medyczne pozwalające otrzymać dokładne wyniki przeprowadzanych badań.

przykładowy certyfikat

Autor: Vanguard Visions
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle ważne kwestie, bez których wręcz niemożliwe byłoby leczenie przynoszące rzeczywiste efekty, a na tym przecież powinno placówce zależeć najbardziej. Certyfikaty ISO (sprawdź sam) znane są na całym świecie, więc warto jest starać się je uzyskać, aby móc pochwalić się przed innymi dobrym zarządzaniem lub świadczeniem najwyższej jakości usług medycznych, z jakich zadowoleni są pacjenci. Inaczej poszukają innych placówek medycznych, w jakich będą mogli otrzymać kompleksową opiekę, by mieć nadzieję na powrót do zdrowia.

Współczesne systemy zarządzania w opiece zdrowotnej – ogólna charakterystyka
Tagged on: