Ostatnimi czasy wciąż bardziej powszechnym pojęciem staje się outsourcing. Czym jest takie pojęcie, co należy przez to rozumieć? Hasło to pochodzi z języka angielskiego, jest skrótem od trzech słów: outside, resource oraz using (w wolnym tłumaczeniu te słowa to: zewnątrz, źródła, użycie). Jak w związku z tym widzimy, jest to korzystanie z dostępnych źródeł. Rozwijając temat, outsourcing to przekazywanie zadań, funkcji jak i różnego typu zadań do realizacji innej firmie, na przykład outsourcing płac.

praca

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy zdecydujemy się współpracować z danym usługodawcą powinniśmy bardzo starannie oraz bardzo dokładnie dowiedzieć się, czy może on dać nam gwarancję usługi na faktycznie najwyższym poziomie. Z pewnością dlatego musi być on wyspecjalizowany w realizacji zadań z dziedziny, którą planujemy mu zlecić. W zależności od wiedzy, środków jak również priorytetów organizacje mogą podjąć decyzje o tym, które różne obszary oraz w jakim zakresie będą zlecane zewnętrznej firmie. Klient tak naprawdę może wybrać outsourcing pełny lub selektywny. Sprawdź: .

W pierwszym wypadku podpisuje umowę na pełną obsługę poprzez zewnętrznego usługodawcę, w kolejnym zaś decyduje się na dane obszary, jakie powinna objąć umowa. Taka możliwość, by dopasować konkretne obszary jest bardzo wygodna, ponieważ można jak najlepiej dopasować świadczone usługi elektrodrążenie wgłębne do obecnych potrzeb firmy. Outsourcing to w związku z tym różne oblicza, zaczynając od najprostszych projektów, które mogą wpłynąć na procesy biznesowe, które powodują podniesienie konkurencyjności firmy i inne działania, przykładowo obniżenie wydatków, skończywszy na bardziej zaawansowanych projektach, które wymagają sporej wiedzy i doświadczenia. Takie bardziej zaawansowane działania trwają najczęściej bardzo długo oraz są w stanie odmienić firmę nie do poznania.

praca

Autor: Aqua Mechanical
Źródło: http://www.flickr.com

Co interesujące, pełną formą outsourcingu jest dawanie zleceń agencjom pracy. Można tak powiedzieć, gdyż tego typu firmy są zatrudnione, aby szukać pracowników do różnych działów. Używa takich rozwiązań coraz więcej firm, przykładowo agencja pracy Warszawa Te informacje z pewnością nie wyczerpują całości zagadnienia, natomiast mogą być całkiem pomocne dla właścicieli firm, którzy chcieliby skorzystać z tej formy zlecania pracy innym firmom. Należy pamiętać, żeby umowy przez nas zawierane były przejrzyste oraz jasne, żeby dokładnie zapisać warunki współpracy.

Na czym polega outsourcing? Co tak naprawdę powinno się rozumieć przez to pojęcie?
Tagged on: