W obecnym świecie gdzie nie odwrócimy głowy, tam widzimy reklamy. W magazynach, TV, na słupach ogłoszeniowych, billboardach i wyświetlaczach ledowych. Firmy zasypują nas wręcz propozycjami balsamów, pożyczek, wycieczek i innymi ofertami, którymi aż jesteśmy zmuszeni się zaciekawić, ponieważ odmienią one naszą codzienność. Jedną z w szczególności powszechnych aktualnie metod na reklamę jest reklama outdoorowa.

reklama miejska

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com

Co mówi o tym, iż zrobiła się tak ceniona oraz z chęcią stosowana? Reklama outdoorowa ma przede wszystkim duży zasięg. Drukując ulotki nie a każdym razem mamy pewność, że dostaną się one we właściwe ręce, gdyż mało kto sięgnie po nie w sklepie, a po wzięciu ich ze skrzynki pocztowej zwykle błyskawicznie trafiają do kosza. Billboardy Mińsk Mazowiecki natomiast zauważy każdy, chcąc czy nie chcąc, gdyż tak naprawdę wszyscy z nas poruszają się po chodnikach lub drogach, a billboardy zawieszane są już wszędzie, zobacz jak wygląda to w praktyce: Wystarczy postać chwilkę na czerwonym świetle, aby przeczytać fenomenalne właściwości nowego kremu albo dowiedzieć się, dlaczego akurat ten bank jest dla nas właściwy. Poza powszechnym oddziaływaniem znaczenie ma duża częstotliwość kontaktu z niniejszą reklamą. Chodząc codziennie tą samą drogą będziemy napotykali się na te same billboardy Chojnice, a przekaz na nich umieszczony samoczynnie się w nas ugruntuje. Idąc po kilku dniach do sklepu z pewnością sięgniemy po dany produkt, nawet nie pamiętając, że pochodzi on z tego danego billboardu. Mieszczący się na billboardzie artykuł tak zapadnie w naszych myślach, iż tak po prostu będziemy musieli go kupić.

reklama na billboardzie

Autor: Tom Woodward
Źródło: http://www.flickr.com

Ponadto reklama zewnętrzna może wykorzystywać współczesne rozwiązania – nie musi być to wyłącznie plakat – stojaki na plakaty – z nadrukowanym obrazem oraz tekstem, lecz może to być także plazma, na której pokazywana jest animacja. Wybór należy do klienta, który ma zadecydować, jaka forma reklamy szczególnie przyciągnie uwagę potencjalnych odbiorców. Dobrze inwestować w reklamę outdoorową, ponieważ może ona przynieść nam naprawdę wielkie pożytki. Dziś bez reklamy nie można istnieć oraz liczyć na sprzedaż własnych wyrobów, ponieważ jest ich tak dużo, że wręcz jesteśmy zmuszani, by się wybić właśnie przez ich promowanie.

Reklama zewnętrzna i jej najważniejsze walory
Tagged on: