Jego podstawowym celem jest skuteczna poprawa stanu skóry zarówno na twarzy, szyi, jak i rękach. Możemy dzięki niemu oczyścić i zdecydowanie wygładzić oraz poprawić koloryt skóry. Dermatologia estetyczna już od wielu lat dostrzega zalety tego zabiegu. Właściwie dopasowany kwas może skutecznie wpływać na wygląd naszej skóry.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejszym zadaniem w tych okolicznościach jest usuwanie naskórka, co pozwala pozbyć się przebarwień skóry, drobnych zmarszczek lub klimatyzatory montaż blizn potrądzikowych. Jednak zanim zdecydujemy się ostatecznie na chemiczny peeling, powinniśmy pozyskać informacje dotyczące przebiegu całego procesu.

Peeling chemiczny to dosyć inwazyjny zabieg, dlatego też każdorazowo musi być robiony przez wykwalifikowanego dermatologa. Specjaliści z dermamed.com.pl zalecają robienie tego zabiegu w okresie jesienno-zimowym, gdy promieniowanie słoneczne jest zdecydowanie najsłabsze. Oprócz tego warto wiedzieć, że podrażniona skóra wymaga parudniowej rekonwalescencji i bardzo istotne jest unikanie przebywania na słońcu.

Z peelingu chemicznego nie powinny korzystać osoby, które skarżą się na wszelkiego rodzaju alergie skórne. Nie powinien być także stosowany przez kobiety w ciąży czy też mających różnego rodzaju uszkodzenia naskórka. Oprócz tego zażywanie niektórych lekarstw może także stanowić przeciwwskazanie do wykonywania peelingu chemicznego, który jest dosyć inwazyjnym zabiegiem.
Peeling chemiczny zalecany bywa wszystkim osobom, które chciałyby wpłynąć na stan swej cery i pozbyć się nieładnych defektów. Kwasy efektownie odbudowują skórę,

medycyna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

dodatkowo działają odmładzająco i usuwają wszelkiego rodzaju niedoskonałości, takie jak przebarwienia, blizny lub suchość skóry. Idealne efekty odnotowują także kobiety zauważające pojawianie się zmarszczek.

Dla odpowiednich efektów bardzo ważne jest jednak nie tylko odpowiednie zrobienie peelingu, lecz również właściwa pielęgnacja skóry. Po peelingu skóra przez pewien czas może być zaczerwieniona, niekiedy pojawia się także rumień, a nawet delikatne obrzęki. Nie powinniśmy się drapać ani nawet dotykać twarzy. Nie możemy również przez co najmniej jeden dzień robić makijażu czy stosować inwazyjnych preparatów kosmetycznych.

Chemiczny peeling okazuje się coraz bardziej popularny
Tagged on: