Aktualnie zbyt wiele par przy pierwszych zatargach od razu decyduje się na rozłąkę. Istnieją sposoby na to, ażeby powalczyć o własny, nierzadko wieloletni związek.

Znakomitym podejściem na rozwiązanie trudnych sytuacji jest terapia małżeńska.

małżeństwo na emeryturze

Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Destabilizacje w życiu pary mogą pojawiać się z różnych powodów i niezależnie od ilości spędzonych ze sobą lat. Ludzie nie umieją ze sobą rozmawiać i siebie słuchać. Nie potrafią klarownie określić własnych potrzeb i roli w związku, ani zaakceptować tego, że każdy z nas jest inny. Kiedy coś się nie układa, zazwyczaj obarczamy winą partnera. Widzimy jego wady, wiemy, co powinien zmienić, zaś nie ma w nas potulności, nie pojmujemy własnych problemów. Łatwiej przerzucić winę na kogoś, aniżeli przyznać się, że przypuszczalnie to my popełniamy błędy.kliknij jakub niedopytalski jakub niedopytalskiW żadnym wypadku nie jest tak, że kryzys powoduje tylko jedna osoba, a druga jest bez winy.

małżeństwo na spacerze

Autor: Rowan Gillette- Fussell
Źródło: http://www.flickr.com

Psychoterapeuta jest osobą, która może wspomóc w radzeniu sobie z kłopotliwymi sytuacjami, oraz pomóc w przezwyciężeniu zaznawanych problemów. Psychoterapia wiedziona przez psychologa jest w stanie być kluczem do doświadczenia pomyślnych przemian w funkcjonowaniu. Rozmowa z postronnym terapeutą, jaki używa ścisłe techniki psychologiczne, efektywnie poprawi życie i wspomoże w rozwiązywaniu trapiących kłopotów. Kolejną pomocą w dojściu do równowagi umysłowej jest wsparcie rodziny i przyjaciół – tu o terapiach małżeńskich.

Terapia małżeńska pomoże zauważyć podstawę kłopotu, a wiec przyczynę symptomów, następujących z dawnych doświadczeń. Pomaga także w uchwyceniu skrytych zdarzeń i łączenia faktów.
Terapia uświadamia małżonkom podstawę problemu, z równoczesnym określaniem dalszych celów i zmian, które ułatwią nastrój i funkcjonowanie. Monitoruje i wspiera pacjenta na każdym etapie. Dzięki temu, pacjent czuje się pewniej i swobodniej urzeczywistnia zaplanowane postanowienia.
Para ludzi, decydując się na wspólne życie ma nadzieję że ich związek będzie idyllą która trwa bez większych przeszkód. Niestety, szara rzeczywistość zmusza do zrzucenia różowych okularów. Ważne jest, aby w porę dostrzec złe stosunki i stosownie zadziałać.
Terapia małżeńska jako doskonały sposób na rozstrzygnięcie skomplikowanych spraw
Tagged on: