Terapia Biofeedback jest to nowomodne badanie komputerowe, jakie może być wykonywane zarówno u osób dorosłych, jak również u dzieci. Dzięki tej metodzie przypuszczalne jest ustalenie harmonii czynności fal mózgowych, jest ona wykorzystywana do leczenia wielu przeróżnych problemów medycznych i należy przyznać, że metoda ta charakteryzuje się faktycznie dużą skutecznością.

psychologia

Źródło: http://www.sxc.hu/
Terapia biofeedback jest polecana szczególnie dla osób, które są narażone na natężony wysiłek, na przykład w czasie nauki, do tego zdołają z niej skorzystać też osoby, które na co dzień żyją w sporym stresie.

Zaabsorbował Cię analizowany w tym miejscu wątek i poszukujesz oprócz tego innych tego typu danych? Przeczytaj o nim znacznie więcej w tym serwisie (http://www.kiszcars.pl/wypozyczalnia-samochodow-dostawczych-pruszkow/).

Za pośrednictwem Biofeedback można także leczyć różne rodzaje problemów psychologicznych, takich jak zaburzenia snu, lęki, zaburzenia zachowania czy dysleksja, do tego stosuje się ją także w przypadku zaburzeń psychosomatycznych, takich jak na przykład padaczka, tiki, uzależnienia albo długotrwałe bóle. Na dodatek terapia ta wykazuje dużą skuteczność w leczeniu adhd.

A jakim sposobem zachodzi taka terapia? Mówiąc krótko w trakcie terapii do głowy pacjenta przymocowywane są dwie elektrody, które rejestrują fale mózgowe. Fale te są porządnie wzmocnione poprzez komputer, który w trakcie ich przetwarzania emituje komunikaty zwrotne. Zarazem fale mózgowe pacjenta są także biegle analizowane przez specjalistę, którym jest neuroterapeuta.

terapia
Dostawane sprzężenie zwrotne to informacja, która mówi nam o tym, które fale mózgowe pacjenta górują w danym momencie. Co ciekawe fale te są dostrzegalne pod postacią graficzną, jako wideogra, którą można śledzić na monitorze komputera. Grą tą wolno kierować na podstawie osobistego mózgu. Jeśli aktywność mózgu rośnie w czasie konkretnego pasma częstotliwości fal mózgowych, wówczas „gracz” dostaje punkty jako nagrodę, jeśli zaś przyrastają fale, które są niepożądane wówczas punktów nie zdobywamy.

Ta oryginalna metoda pozwala na uczenie się nowiutkich rzeczy i kształtowanie bardziej pożądanych częstotliwości fal mózgowych. W zależności od problemu i jego złożoności poleca się mniej więcej 60 takich seansów, z których każdy trwa około 45 minut. Nowinką jest to, iż Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje aktualnie 10 zabiegów Biofeedback.

Skuteczna terapia EEG – Biofeedback – na czym polega oraz do jakich grup ludzi jest ona adresowana?
Tagged on: