W dzisiejszych czasach w zakładach pracy zaczęto nie tylko troszczyć się o zyski firmy, ale również na samopoczucie pracujących tam osób. Od dłuższego czasu wiadomo przecież, że usatysfakcjonowanyzadowolony pracownikpodwładny, to oddany pracownik. Bardzo znaną formą umilania czasu pracownikom przez pracodawców są wyjazdy integracyjne.

Na czasie są parki linowe, nadmorskie kurorty czy górskie, zimowe wycieczki. Tego typu działania mają na celu integrację grupy (stąd nazwa) oraz motywację do wydajniejszej i efektywnej pracy. Dlatego też określa się je jako wyjazdy motywacyjne.

Incentive – nowa jakość w turystyceFirmy czasami decydują się na incentive, czyli wyjazd turystyczny (niezbędnik turystyczny) dla osób zatrudnionych w firmie bądź partnerów, który jest w całości opłacany a także zorganizowany przez firmę. Incentive ma na celu zwiększenie lojalności partnerów biznesowych wobec marki, jak również pracowników wobec szefostwa firmy. Współcześnie takie eventy są domeną korporacji. Małego i średniego biznesu bowiem nie stać na inwestycje w takiej postaci.

Podróże z dzieckiem

Autor: FuturePR
Źródło: FuturePR

Imprezy firmowe – częsta praktyka w biznesieCzęściej jednak niż wyjazdy motywacyjne, wyjazdy integracyjne oraz incentive aranżowane są eventy firmowe. Organizowane są zazwyczaj w wynajętym hotelu i obejmują część oficjalną, podczas której głos zabierają władze firmy reasumując na ogół dotychczasowe dokonania a także wyróżniając zasłużonych pracowników, a także mniej oficjalną, kiedy to wszyscy goście oddają się beztroskiej zabawie.

Obsługa podróży służbowych tylko poprzez biuraJeśli chodzi o imprezy dla firm Wrocław, jako stolica Dolnego Śląska, ma bardzo dużo do zaoferowania. W tym miejscu ma siedzibę dużo firm specjalizujących się w planowaniu i organizacji pracowniczych eventów. Z kolei obsługa podróży służbowych to cały czas domena biur podróży. Tak samo sprawa wygląda z organizacją wyjazdów incentive. W przypadku imprez firmowych, Wrocław wiedzie prym w ilości firm eventowych parających się takim zakresem działania. Jest jednak szansa, ze niebawem zajmą się one również w usłudze pt. obsługa podróży służbowych – strona Orlicy

O organizowaniu wyjazdów motywacyjnych
Tagged on: