Jeśli jesteś rolnikiem, wówczas niewątpliwie świetnie zdajesz sobie sprawę z faktu, jak nader istotna jest sprawa posiadania odpowiedniej jakości narzędzi. Jeśli codziennie musisz pracować w polu, wtedy zdecydowanie powinieneś móc polegać na swoich narzędziach – jeśli tak się nie stanie, wówczas może okazać się, że z Twojej ciężkiej pracy nici.

traktor jadący po polu z pługiem

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

W rolnictwie czasami bywa tak, że pewne zbiory trzeba przeprowadzić natychmiast – w rolnictwie sporo jest uzależnione między innymi od pogody. Jeżeli nie możesz wykonać jakichś prac, bo dla przykładu jedna z Twoich maszyn odmówiła posłuszeństwa, wówczas stanowczo powinieneś zastanowić się nad jej wymianą na inną. Jeżeli masz sąsiada – rolnika, który w razie potrzeby pożyczy Ci swoich narzędzi, nie jesteś jeszcze w takiej niedobrej sytuacji – kiedy jednak chcesz całkowicie panować nad swoim gospodarstwem rolnym, wówczas zdecydowanie powinieneś zastanowić się nad zakupem nowych urządzeń albo przynajmniej odpowiednich części do nich. Jedną z części, które psują się najczęściej w gospodarstwach rolnych, są kategorycznie lemiesze . Jeżeli jesteś rolnikiem, wtedy na pewno świetnie wiesz, czym jest lemiesz – jeśli jednak nie, ochoczo pospieszymy Ci z podpowiedziami. Lemiesz jest częścią pługu rolniczego – a więc maszyny, które używa się wielce często.

pług

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com

Kiedy lemiesz uderzy o kamień lub dobry adwokat kraków inną przeszkodę, wtedy istnieje duże ryzyko, że z lemieszem stanie się coś złego. Zważywszy na to, że w ziemi często znajdują się kamienie lub inne trudności, lemiesze niewątpliwie są jednymi z najczęściej psujących się maszyn rolniczych. Jeżeli lemiesz trafi na kamień, wtedy istnieje ryzyko, że zostanie ścięta jedna ze śrub, które przytwierdzają lemiesz do pługa (–> stal-hurt.pl – czytaj więcej…). Na szczęście śruby do lemieszy nie są bynajmniej drogie, dlatego bez wątpienia warto zawsze mieć kilka w zapasie. Kiedy będziesz miał przy sobie śruby do lemiesza, wtedy niewątpliwie bardzo szybko będziesz w stanie naprawić swój pług. To wielce ważne, a sam montaż śrub w lemieszu jest wyjątkowo prosty, dlatego stanowczo zawsze warto mieć parę dodatkowych śrub w zapasie.

Które urządzenia są potrzebne w rolnictwie?
Tagged on: