Aktywność fizyczna to nieodzowny element zdrowego stylu życia. Sport to zdrowie, a jego uprawianie prawidłowo wpływa na nasze samopoczucie fizycznie i psychicznie. Rower, wspinaczki, narty, snowboard – bez względu na porę roku warto być aktywnym!

Wakacyjna pora szczególnie sprzyja wyczynom sportowym. Na szczęście, wraz z postępem technologicznym możemy zarejestrować swoje wyczyny, mając okazję pochwalenia się nimi przed znajomymi. Obecnie, w sklepach znajdziemy kilka ciekawych modeli kamer, które pozwalają na wygodne filmowanie. Jeszcze niedawno musieliśmy obmyślać sposób na wykorzystanie zwykłej kamery.

Te jak wiemy, nie posiadały oryginalnych mocowań, natomiast przy kontakcie z wodą groziło im całkowite zniszczenie. Producenci elektroniki użytkowej spostrzegli zapotrzebowanie na tzw. kamery sportowe i „zasypali” nas sprzętem do filmowania ekstremalnego.

GoPro Hero 4

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Od pewnego czasu jednym z bardziej pożądanych akcesoriów dla amatorów sportów wyczynowych są kamery GoPro, które umożliwiają bezstresowe rejestrowanie ewolucji. Usprawniona kamera GoPro HERO 4 Silver umożliwia rejestrowanie wideo(zobacz filmy z drona wrocław) 4K oraz wykonywanie 12-megapikselowych zdjęć zdjęć z prędkością do 30 na sekundę.

Kolejnym sprzętem wartym uwagi jest Sony HDR-AS100 ((wejdź tutaj)), która zaskakuje doskonałą jakością wykonania oraz bardzo dobrą jakością obrazu. Kamera robi również zdjęcia, pojedyncze lub cykliczne. Dobrze sprawdza się podczas rowerowych podróży czy z wykorzystaniem wodoodpornego pokrowca – w trakcie nurkowania.

GoPro

Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com
Elektroniczne sprzęty to dziś stały element kolekcji prezentów przeznaczonych dla dzieci i dorosłych. Ich powodzenie nie ulega zmianie, a co pewien czas obserwujemy na sklepowych półkach nowości i okazje, bijące na głowę poprzednich wersji. Kamera sportowa to produkt, który z całą pewnością znajdzie wykorzystanie.

Dzięki funkcjonalnemu uchwytowi mamy możliwość zamontowania jej do kasku, motocykla, kijka do nordic walkingu lub spacerówki dziecka. Takie eksperymenty to naprawdę doskonała zabawa, dzięki której upamiętnimy fascynujące momenty i spojrzymy na otaczającą nas przestrzeń z innej perspektywy.

Spójrz na świat z innej perspektywy, kamery sportowe
Tagged on: