Duże, nieporęczne stolnice które zsuwają się z blatu w trakcie wałkowania odchodzą do lamusa. Po co się męczyć z czymś, co ciężko będzie zmyć, nie ma gdzie tego schować, a co umiejscowione na lakierowanym blacie może go nawet zarysować?

Dzisiaj coraz częściej panie domu wykorzystują stolnice z silikonu. Jakie atuty ma taka stolnica? Używając ładnej dużej stolnicy silikonowej zapewniasz sobie nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale też element nowoczesnego wystroju. Stolnica silikonowa dobrze przylega do blatu kuchennego, a po użyciu bez trudu zwiniesz ją w rulon.

Za pomocą stolnicy silikonowej już o rozmiarach 50×40 cm przygotowujesz duże porcje ciasta, rozwałkujesz je z łatwością, nie przemieszczając stolnicy względem blatu, bez rysowania go. Po zastosowaniu silikon bez trudu umyjesz, zwiniesz w rulon po czym schowasz do szuflady, lub zostawisz na blacie w charakterze podkładki pod gorące naczynia. Choć stolnice takowe stworzone bywają z mocnego silikonu, zaleca się jednak stosowanie przy nich plastikowego noża.

Stolnica silikonowa umożliwia wałkowanie ciasto wprost na kuchennym stole. Podczas wałkowania stworzona z silikonu stolnica nie przesuwa się, co jest jej ogromnym atutem. Warto zwrócić uwagę na fakt, że takowej silikonowej stolnicy nie potrzeba podsypywać mąką, gdyż dzięki właściwościom silikonu ciasto do niej nie przywiera.

Mając już przygotowane ciasto (przykładowo na rogale bądź wypieki świąteczne), bezpośrednio na stolnicy, bez najmniejszego kłopotu można przygotować je do wypiekania, dzięki narysowanej na stolnicy miarce, niezwykle ułatwiającej pracę. Godny uwagi jest również fakt, że sprzątanie (czytaj więcej sprzątanie gliwice) kuchni będzie nadzwyczaj szybkie.

Umycie stolnicy silikonowej, podobnie jak wszystkich silikonowych akcesoriów kuchennych, zajmuje dosłownie parę chwil, potem wystarczy ją osuszyć, zawinąć w rulonik, po czym odłożyć do kuchennej szafki Plusy stolnicy silikonowej, jakie zauważy każdy kto jej używa to: nieprzywieranie ciasta do stolnicy, brak potrzeby podsypywania ciast mąką, możemy zastosować jakikolwiek wałek do ciasta, odpowiednie przywieranie do blatu kuchennego (które bardzo ułatwia wałkowanie ciasta), przydatna miarka naniesiona na stolnicy oraz elastyczność, dzięki której zajmie ona mało miejsca w naszej kuchni.
Nowoczesne akcesoria pani domu
Tagged on: