Dźwigi stosowane już były przez starożytnych ludzi. Stosowali do tego celu kilka bloczków, dopasowywali do nich ramię, jakie definiujemy jako wysięgnik. Chociaż było to dość dawno temu, to prawa fizyki są ciągle takie same.

wanna narożna

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: http://echopr.pl/PRASA/wanna_narozna_family_marki_kolo.jpg
Żurawie wieżowe są przeznaczone do wznoszenia wysokich budynków, a nawet drapaczy chmur, zalicza się je do największych roboczych maszyn. Żurawie budowlane mogą być stacjonarne albo przejezdne.

Ten artykuł zawiera fascynujące dane na opisywany temat – jeżeli masz chęć uzyskać większą ilość wpisów, to odwiedź stronę hurtownia budowlana, która przedstawia podobne zagadnienia.

Jeśli tak, to zlokalizowane są w takiej sytuacji na podwoziu szynowym lub gąsienicowym (dzwigmar.pl zapoznaj się z świadczonymi usługami). Żurawie można złożyć z części, gdzie początkowo mały żuraw samochodowy stawia ramę ze stali, na niej zaś pierwszy moduł wieży.

Tego rodzaju podstawa obciążana to balast. Na wierzchu konstrukcji dajemy kabinę operatora, wysięgnik (co oznacza ramię) i przeciwwagę. Na tym etapie jednakowoż żuraw jest jeszcze za bardzo niski, tak więc bez przerwy trzeba go podwyższać. Używa się do takiego czegoś urządzenie wznoszące, szeroką kratownicę z 3 ściankami a także czwartą, która jest ruchoma. Potrzebne są też siłowniki hydrauliczne. Tego typu urządzenie wysuwa się w górę oraz dół wieży, więc żuraw jest w stanie podwyższać sam siebie. Siłowniki hydrauliczne wznoszą górną część żurawia razem z kabiną.
Dzięki temu na wierzchu wieży tworzy się luka, wkładamy nią nowy moduł stalowy ( do lektury). Potem dodawane elementy należy skręcić śrubami z poprzednimi, cały natomiast proces powtarzany jest do chwili, aż wieża żurawia nie będzie miała pożądanej wysokości.

Tak to właśnie wygląda, a żurawie są naprawdę niezbędne do wielu zadań, szczególnie w dużych ośrodkach miejskich jak Wrocław, więc też jak żurawie wynajem jest dość powszechny.
Na jakiej zasadzie działa żuraw wieżowy? W jaki sposób ta wielka konstrukcja funkcjonuje?
Tagged on: