W dzisiejszych czasach, kiedy praktycznie w każdej dziedzinie panuje olbrzymia konkurencja, znacznie trudniej jest się wybić. Jeśli otwieramy dopiero działalność, powinniśmy zatroszczyć się się o zdobycie pierwszych odbiorców, aby w ogóle mogła się ona rozwijać. Oczywiście’ pierw trzeba położyć wielki nacisk na wysoką jakość świadczeń, jednak to nie zawsze będzie wystarczające. Kolejnym, niezwykle istotnym punktem są reklamy. Jeżeli interesują cię billboardy Tarnobrzeg, Kraków czy Gdynia są pełne tego rodzaju ofert. A może coś bardziej skromnego?

reklama-zewnętrzna

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli chcesz dotrzeć do znacznego grona konsumentów, najwłaściwsze będą reklamy outdoorowe. W zależności od posiadanych środków, masz odmienne możliwości. Najtańszą alternatywą będą z pewnością broszury, będziesz potrzebować właściwego projektu, który będzie rzucał się w oczy, a także osoby, która zajmie się rozprowadzaniem. Najlepszym punktem na działania tego rodzaju będą starówki miast albo sąsiedztwo twojej firmy. Pamiętaj jedynie, aby mieć specjalne pozwolenie na działalność tego rodzaju, gdyż nie w każdym miejscu można rozprowadzać broszury. Z tego powodu dobrze jest zatrudnić specjalna firmę, która zajmie się tym profesjonalnie – Gdańsk.

Nieco droższym, aczkolwiek z pewnością skuteczniejszym medium będą billboardy Gdańsk, Kraków czy inne, turystyczne miasto, są bardzo dobrym miejscem na tego typu przedsięwzięcia. Umieszczając reklamę na rynku, możesz liczyć na ogromne zainteresowanie ze strony przyszłych konsumentów. Ostatnimi czasu modne są także reklamy umieszczane na rusztowaniach remontowanych kamienic. Oczywiście tego typu działania, mimo iż gwarantują dużo klientów, są bardzo drogie. Jednak jest także tańsza alternatywa. Warto przy którejś głównej drodze lub autostradzie umieścić billboardy Tarnobrzeg lub wydruk foam board Malbork to miasta, przez które wielu turystów przejeżdża podróżując po Polsce, dlatego dużo osób może dostrzec twoją reklamę – sprawdź. Opcja ta jest znacznie tańsza, gdyż teoretycznie drogi podmiejskie liczone są wedle stawek wiejskich. A przecież przez jedną autostradę przejeżdża dziennie więcej osób, niż snuje turystów po rynku w Poznaniu.

Jeśli masz niewielką działalność, dobrze zapłacić za broszury. Jeśli jednak masz przeznaczone większe środki, najlepszym pomysłem będą billboardy Gdańsk czy Kraków a może droga szybkiego ruchu? Wszystko w zależności od środków, które możesz na ten cel wydać, oraz grupy docelowej, którą pragniesz zdobyć dla swej firmy.

Pragniesz pozyskać kolejnych klientów? Zainwestuj w reklamę!
Tagged on: