W czasie przygotowań do wesela pamiętać także trzeba o torcie. Jest on bardzo ważnym elementem całej uroczystości, i sporo par stawia tutaj na naprawdę dużą oryginalność. Bowiem o ile w przypadku standardowego menu należy być ostrożnym, tak aby wszystkim pasowało, o tyle w przypadku tortu pozwolić sobie można na pewne szaleństwo. Szczególnie jeśli ktoś ma niebanalny pomysł i znajdzie cukiernika, który pomysł ten będzie mógł zrealizować. Jeśli chodzi o torty weselne najistotniejszy będzie ich wygląd.

Gdy o północy na salę wjedzie wysokie na kilkadziesiąt centymetrów dzieło sztuki cukierniczej, z niezwykłymi dekoracjami, z pewnością zrobi to większe wrażenie, niż klasyczne okrągłe torty z dużą ilością lukru na wierzchu i kilkoma kolorowymi kwiatkami.

Czy zafascynowała Cię treść tej witryny? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odkryj witrynę (http://www.pizzahut.pl/restauracje/katowice), która da Ci wiele ciekawych faktów.

Obecnie ślubna moda wręcz wymaga, aby zachwycić weselnych gości swoim tortem, dlatego też jest tak dużo zapotrzebowania na cukierników, którzy będą potrafili wykonywać takie torty. A jeszcze lepiej będzie, jeżeli zamówiony tort nie tylko będzie wspaniale wyglądał, lecz równie podobnie smakował.

tort

Autor: Dan Cake Polonia
Źródło: Dan Cake Polonia

Najważniejsze podczas zamawiania tortu jest znalezienie dobrego cukiernika – kliknij po źródło. Każdy z nich może mieć swój własny styl dekorowania i pieczenia, i torty każdego z nich będą smakować odmiennie. Powinno się zanim się podejmie ostateczną decyzję sprawdzić kilka miejsc, przez co będzie się mieć rozeznanie i wybór będzie łatwiejszy. Obecna moda podąża w stronę coraz większej liczby pięter, niektórym nie wystarczają już trzy i wybierają wersję pięciopiętrowe. Przy dużych weselach faktycznie taki tort może się sprawdzać, jednak na niewielkich rodzinnych przyjęciach postawić jednak lepiej na coś mniejszego.

Mimo tego, że wiele par stawia przede wszystkim na wygląd, to jednak o smaku nie można zapomnieć. Należy unikać ciężkich, bardzo słodkich mas, dużo lepiej zamiast nich będzie się sprawdzać delikatna bita śmietana. Jeśli takie możliwości będą, to można zdecydować się na tort mający kilka smaków. Przez to nie powinno być problemów, że jakiś smak komuś nie będzie pasował, to na pewno znajdzie jakiś odpowiedni dla siebie.
Parę przydatnych wskazówek o tym, jaki będzie najlepszy tort na uroczystość weselną
Tagged on: