serwis naprawczy to miejsce, gdzie każdy kierowca kiedyś był lub się znajdzie. Samochody dość często ulegają różnego typu awariom, a o drobną kolizję czy stłuczkę nietrudno.

Wybór punktów świadczących tego rodzaju usługi jest najczęściej bardzo duży, w każdym mieście znajduje się ich co najmniej kilka.

felga

Również świadczone usługi niejednokrotnie różnią się ze sobą, a ich poziom zróżnicowania jest bardzo duża. Serwisy wykonują więc wszelkiego rodzaju przeglądy, wymianę oleju oraz pozostałych elementów auta, naprawę klimatyzacji samochodowej, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Bardzo często dostępna jest także regeneracja felg. Jest to usługa ostatnio często poszukiwana, zatem wiele warsztatów wprowadza ją do swojej oferty.

Najważniejsze usługi warsztatoweserwisy samochodowe najczęściej dokonują napraw wszystkich marek samochodów osobowych, nierzadko także dostawczych. Można w nich naprawić uszkodzony silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich pozostałych części mechanicznych samochodu. Ponadto oferowane są usługi naprawcze części elektrycznych samochodu, takich jak alternatory, światła a także radio (radio z bluetooth) samochodowe. Właściwie we wszystkich punktach oferuje się usługi wulkanizacyjne, czyli wymianę opon, zarówno uszkodzonych jak i na przykład letnich na zimowe.

Regeneracja felg

felga po renowacji

Jedną z popularniejszych usług jest naprawa i zabezpieczenie felg. Piaskowanie felg ze stali i aluminium ma miejsce z użyciem odpowiedniego pistoletu ze sprężonym powietrzem. Służy to dokładnemu oczyszczeniu naprawianej felgi, na przykład w sytuacji, gdy kupuje się używany samochód z nieznacznie zużytymi felgami. Działają zakłady jak choćby firmy wykonujące piaskowanie felg w Krakowie oferujące tylko tego rodzaju usługi. Umożliwiają zarówno zmianę felg na nowe, jak i regenerację oraz konserwację. Naprawa odbywa się poprzez oczyszczenie, a następnie pokrycie felgi kilkoma warstwami materiału wypełniającego ubytki. Chromowanie jest zabiegiem dużo kosztowniejszym, daje jednak o wiele trwalsze efekty. Kolejną popularną usługą jest pokrywanie felg farbą.

Parę dobrych rad jak zadbać o swoje felgi
Tagged on: