Firmy, jakie funkcjonują na obecnym rynku, muszą się efektywnie promować. Dostępnych jest wiele metod, lecz jednym z chętnie wybieranych oraz niosących ze sobą niejedną korzyść jest telebim. Telebimy to sprzęty posiadające duże ekrany zbudowane z diod. Dzięki swojej powierzchni umożliwiają wyświetlanie wielkoformatowych obrazów przy utrzymaniu ich pierwszorzędnej jakości.

Ich niewątpliwym atutem jest możliwość prezentowania zarówno stałych obrazów, jak i animacji racie (zobacz szczegółowe informacje) gotowych projekcji opracowanych wcześniej w studiu telewizyjnym.

telebim

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżniamy dwa rodzaje telebimów. Pierwszy z nich to telebimy zewnętrzne, znane również jako rozwiązanie outdoorowe. Jak sama nazwa wskazuje, zakłada się je na zewnątrz budynków, np. na ścianach bloków ratą (zobacz do sprawdzenia na tej stronie) przy drogach, tak, by zauważyła je jak największa liczba klientów. Są fantastyczną alternatywą dla innych rodzajów reklamy, w tym plakatów czy billboardów. Znacznie lepiej przyciągają uwagę i zatrzymują wzrok. Muszą być wystarczająco jasne, by były widoczne również wtedy, gdy prosto na ekran padają promienie słoneczne. Trzeba pamiętać, aby decydować się na telebimy wykonane z materiałów odpornych na działanie czynników pogodowych (gdyż nieprzerwanie będą na nie narażone) i zastosować stosowne zabezpieczenie – .

Telebimy nocą

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Drugim rodzajem telebimów jest telebim wewnętrzny, stanowiący reklamę typu outdoor. Można na niego trafić w obiektach zamkniętych – m.in. na targach czy halach sportowych. Identycznie jak telebimy zewnętrzne, telebimy montowane wewnątrz również mają skupiać uwagę. Mogą mieć mniejszą jasność i nie wymagają ochrony przed deszczem lub śniegiem. Z reguły są umieszczane na ścianach bądź wieszane pod sufitem.Dobrze jest postawić na reklamę na wspomnianych ekranach diodowych, gdyż pozwalają w skuteczny sposób zaprezentować walory udostępnianych produktów czy usług.

Telebimy używane są już na całym świecie i niejeden przedsiębiorca docenił ich oddziaływanie na odbiorców, więc i ty przemyśl niniejsze rozwiązanie, jeżeli planujesz pozyskać klientów albo po prostu przedstawić swoje usługi szerszemu gronu konsumentów. Telebimy przyczyniają się do zwiększenia rozpoznawalności marki oraz związanego z tym zysku, a tego właśnie w głównej mierze wymagamy od swojej firmy –
Jak dobrze przekazać swoją reklamę? – telebimy wewnętrzne oraz zewnętrzne to fantastyczne rozwiązanie
Tagged on: