Wycieczka po Wrocławiu na pewno będzie niezmiernie emocjonująca. Wrocław to ładne miasto, które ma sporo do zaoferowania. Na początek wskazane jest udać się do serca Wrocławia, czyli ujrzeć rynek. Znajduje się tam mnogość kościołów, z których możemy podziwiać czarującą panoramę miasta, i także stare kamieniczki, sporo sklepów i mnogość intrygujących kawiarenek oraz kafejek.

Wrocław

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
We Wrocławiu pożądane byłoby wybrać się też do Ogrodu Zoologicznego i do ZOO – na zwiedzanie tych atrakcji należy zarezerwować sobie niemało czasu. Obok Ogrodu Zoologicznego znajduje się Kafe Plaża, gdzie wolno chwilę odpocząć oraz napić się piwka pod chmurką. To miejsce zalecamy w szczególności ciepłą wiosną oraz latem. Warto wybrać się także na rejs po Odrze z Przystani Zwierzynieckiej, jaka oferuje rejsy od wiosny do jesieni. Zdołamy też pożyczyć kajak bądź rower wodny.

Park Szczytnicki to także znakomity pomysł na wycieczki po Wrocławiu. Znajduje się tu mniej więcej 400 przeróżnych gatunków drzew, multum ślicznych roślin, czarowne mosty oraz kładki, jakimi wolno spacerować.

Wciąż masz znaczne kłopoty z odnalezieniem interesującej oferty? Nie przejmuj się – sprawdź te propozycje (https://www.eccoholiday.com/p/egipt), one na pewno Cię nie rozczarują.

Ślicznym miejscem jest także zrobiony z drewna kościół świętego Jana Nepomucena z przełomu XVI i XVII wieku. We Wrocławiu wskazane jest zobaczyć też Most Grunwaldzki, który jest jednym z pierwszych wiszących mostów w całej Polsce. Pomimo, iż we Wrocławiu nie brak mostów, to stanowczo wolno rzec, iż Most Grunwaldzki jest najpiękniejszy.

Fascynującym miejscem jest również Wyspa Słodowa, gdzie nierzadko odbywają się przeróżne imprezy plenerowe i koncerty, a na barkach zdołamy napić się piwa. Nieopodal Wyspy Słodowej znajdują się także dwie inne – Wyspa Piaskowa oraz Bielarska, które także wskazane jest odwiedzić. Wyspy te wyróżniają Wrocław na tle innych miast, to doskonałe miejsce na spacer oraz odpoczynek.

To ledwo parę miejsc, które zdołamy dostrzec, będąc w tym pięknym mieście. Wybierając się na wycieczki po Wrocławiu, wskazane jest zabrać ze sobą przewodnik turystyczny, w jakim znajdziemy jeszcze więcej intrygujących miejsc i zabytków godnych ujrzenia.

Wyprawa po Wrocławiu – co powinno się dostrzec w tym mieście?
Tagged on: