Remonty są bardzo drogie, zwłaszcza gdy planujemy całkiem zmienić wnętrze. Na nadzwyczaj duże wydatki powinniśmy przygotować się, gdy chcemy odnowić łazienkę. Tutaj przydatne będą nowe płytki, armatura, a także meble, na które trzeba zwrócić dużą uwagę, jeśli chcemy, by służyły nam przez dłuższy czas.

Łazienka

Autor: Carl Mattone
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim szafki do łazienki bezustannie narażone są na znaczny poziom wilgotności oraz zmiany temperatury. Rozlana woda i unosząca się para wodna powodują, że na pewno nie możemy decydować się na najtańsze umeblowanie, które nie wytrzyma roku w odpowiednim stanie. Najważniejsze są korpusy mebli, zwłaszcza narażone na kontakt z wodą. Powinny być wykonane z materiałów wilgocioodpornych, które będą odporne mimo trudnych warunków, w jakich muszą się znajdować.

Istotne jest też stosowne zabezpieczenie materiałów, które dodatkowo podnosi ich ochronę, np. przez nałożenie specjalnych lakierów, najlepiej dwuskładnikowych lakierów poliuretanowych, zapewniających naprawdę doskonałą ochronę. W przeciwnym razie meble mogą się rozwarstwiać oraz pęcznieć, co psuje ich estetyczny wygląd oraz wywołuje w nas uczucie winy, iż daliśmy skusić się na promocję. Poza sprawą jakości mebli liczy się także ich design (antado com pl). Zawsze sprawdzają się eleganckie meble łazienkowe, nie tylko w subtelnych kolorach. Odważna kolorystyka nada łazience charakteru, ale jeśli cenimy stonowaną aranżację, możemy wyłącznie odważyć się na bardziej wyraziste dodatki. Meble muszą być też funkcjonalne, to znaczy posiadać odpowiednią ilość półek oraz szuflad, by zmieścić wszystkie kosmetyki oraz inne drobiazgi.

meble łazienkowe

Autor: Artvillano
Źródło: Artvillano
Jeżeli chcesz, ty twoja łazienka zawsze wyglądała czysto i estetycznie, zdecyduj się na zamykane szafki, bez otwartych półek (nowoczesne szafki). Dzięki temu wyeliminujesz niepotrzebny kurz oraz bałagan, jakiego trudno jest uniknąć, szczególnie gdy zaspaliśmy i spieszymy się rano do pracy. Warto też wybierać szafki na nogach, które pozwalają na wytarcie podłogi oraz zapobiegają zbieraniu się śmieci w kątach łazienki.

Jeśli zainteresował Cię ten materiał, to w tym miejscu znajduje się notka spod linku, która też posiada niezwykle absorbujące informacje na prezentowany tutaj temat.

Utrzymanie czystości z niniejszymi meblami jest znacznie prostsze. Jeżeli będziesz mieć na względzie przedstawione rady, twoja łazienka na pewno będzie ładnie oraz funkcjonalnie urządzona. Nie zapominaj, iż najważniejsza jest jakość, a wszystko bez wątpienia pójdzie jak należy oraz będziesz zadowolony z efektu, jaki otrzymałeś.

Urządzasz łazienkę? Zastanów się nad właściwymi meblami
Tagged on: