Na pewno przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu powinniśmy mieć na uwadze, że zupełnie inne wymagania stawia się przed hotelową pościelą, a inne przed taką do domu. Wytrzymałość pościeli hotelowej powinna być na pewno większa niż domowej, zwłaszcza iż pościel do hotelu poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Na pewno przed doborem modelu pościeli do hotelu musimy pamiętać, iż zupełnie inne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed domową.

pokój hotelowy

Autor: Ann
Źródło: http://www.flickr.com
Trwałość tego typu pościeli musi być nieporównywalnie większa niż domowej, zwłaszcza, iż pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Pościel hotelowa to pościel przemysłowa, jaka musi pełnić najbardziej istotne wymagania – wytrzymałościowe, jak i estetyczne. Musi więc mieć dosyć dużą wytrzymałość na dość częste pranie przemysłowe w temperaturze 95 stopni Celsjusza – najnowszy artykuł.

Musi być odporna na maglowanie, na pillingowanie i procesy dezynfekcji. Cechą jaka wyróżnia pościel hotelową jest na pewno gramatura tkaniny około 160 g/mkw.

Pragniemy Cię zachęcić do identycznie ciekawych postów, które przygotowaliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij stronę kwatery pracownicze płock i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Dla pościeli domowej jest to około 125 g/mkw. Jednym z najbardziej popularnych czynników takiej pościeli, jakie odróżniają tę typ od pościeli domowej jest przepis prania oraz konserwacji oraz środowisko, którym ten proces się odbywa. Pościel takiego typu możemy prać tylko w niskich temperaturach, bez agresywnych środków piorących, najbardziej korzystnie natomiast ją wysuszyć rozwieszoną na sznurku – zobacz na dobre tkaniny hotelowe. Parametry mechaniczne oraz użytkowe pościeli są tak dobrane, że nawet w najwyższym stopniu agresywny proces konserwacji nie będzie wpływał na jej zewnętrzny wygląd, długość użytkowania oraz zachowania pewnych wymiarów konfekcji po praniu.

Tego typu właściwości można zyskać używając tkaniny o odmiennej strukturze i innym wykończeniu niż tkaniny do domowych zastosowań. Ażeby powstała tkanina o wymaganych parametrach, powinno być wykorzystane długie, czesankowe włókno, jak najmocniej maksymalnie gładkie. Im bardziej gładkie i długie włókna, tym w większym stopniu cienka i bardziej odporna tkanina. Do produkcji takich pościeli używa się specjalnych nici szwalniczych, najkorzystniej rdzeniowych, które są wytrzymałe na działanie wysokich temperatur.
Czym powinna odznaczać się pościel do hotelu? Jakiego typu musi pełnić wymogi?
Tagged on: