Zakłady drukarskie we Wrocławiu posiadają rozbudowany wachlarz przeprowadzanych prac. Zawiera się w w nich nie tylko drukowanie, ale także oprawianie. Nierzadko introligatornia istnieje przy drukarni lub na odwrót. Ta współpraca jest zazwyczaj niesamowicie atrakcyjna dla obu przedsiębiorstw. Przeglądając ofertę możemy zauważyć nie tylko znane zlecenia, jak wydrukowanie książek, czasopism czy katalogów, lecz także np. akcydensów. Czym jednakże są druki akcydensowe i w jakich sytuacjach się je użytkuje?

Drukarnia Kid logotyp

Autor: Drukarnia Kid
Źródło: http://www.drukarniakid.pl
Druki akcydensowe to niewielkie publikacje okolicznościowe. Składają się one zazwyczaj z jednego arkusza. Czasami pełnią funkcje reklamowe. Akcydensem nie może być książka czy gazeta. Druki akcydensowe to m.in: wszelkie ulotki, plakaty, kalendaria, dyplomy, ankiety, zaproszenia (w tym też ślubne), materiały branżowe, bilety czy nawet legitymacje.

Druki akcydensowe robią także introligatornie, gdyż zaliczamy do nich obwoluty oraz oprawy książek. Warto jednak wspomnieć, że współcześnie zakłady drukarskie prócz swoich popularnych zadań, zajmują się także innymi i w ich ofercie można znaleźć m.in.: wszelkie karty wykonane z plastiku, czyli druk kart płatniczych wraz z pismami do nich dołączanymi, kart SIM oraz podarunkowych. W ofertach znajdziemy także albumy fotograficzne stworzone przez klientów, wydruk zdjęć czy stworzenie portretu ze zdjęcia. Poza tym częstą praktyką jest wykonywanie usług kserograficznych oraz drukowanie prac dyplomowych wspólnie z oprawą.

Jak pokazuje powyższy opis, drukarnie i introligatornie działające na terenie Wrocławia oferują doprawdy niesamowicie pokaźny zakres wykonywanych prac. Odbiorcą może być nie tylko osoba zajmująca się wydawaniem książek czy periodyków, lecz także niejedno przedsiębiorstwo posiadające zapotrzebowanie na wszelkie rodzaje dtakże (dodatkowe informacje), jednostki potrzebujące formularzy, afiszów, jak również każdy człowiek, który musi skorzystać z oferowanych usług, np. poszukując zakładu wykonującego zaproszenia ślubne. Krótko mówiąc, każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ oferta jest każdego dnia coraz większa i lepiej przystosowana dla każdego typu użytkowników.

Druki okolicznościowe w usługach zakładów drukarskich na terenie Wrocławia
Tagged on: