W obecnych czasach wszyscy rozumiemy, jak groźne dla środowiska może być zaśmiecanie go toksycznymi odpadami. Z tej przyczyny żaden człowiek nie wrzuca już baterii do zwykłego śmietnika.

To samo tyczy się różnego rodzaju elektrośmieci i przeróżnych mazideł. recykling staje się czymś naturalnym, a nasza świadomość odpowiedzialnych mieszkańców Ziemi zwiększa się z dnia na dzień.
Jeżeli jesteś mieszkańcem Trójmiasta i ciekawi Cię odbiór elektrośmieci Gdańsk stosunkowo często urządza tak zwane zbiórki (gdzie trafią zużyte tonery w Gdańsku). Możemy wtedy wystawić przed blok nieużywane kuchenki lub telewizory, bez niepokoju, że zostanę one wywiezione w nieodpowiednie miejsce i będą truć środowisko. Odpowiednia spółka, która zawarła umowę z Urzędem Miasta, uprzątnie elektrośmieci, a my będziemy zadowoleni, że mamy problem z głowy.

konstrukcje

Autor: Klearchos Kapoutsis
Źródło: http://www.flickr.com
monitoring

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Kłopot zwykle mamy z elektrośmieciami sporych rozmiarów. Jednak nawet małe tonery do drukarek także mogą powodować zagwozdkę, gdyż gdzie do diaska mamy to wyrzucić. Duża grupa osób stawia sobie takie pytanie. Niespodzianką może być fakt, że na pustym kartridżu możemy jeszcze zarobić (dodatkowe info). Biorąc pod uwagę zużyte tonery Gdańsk ma kilka firm, które odkupują takie kartridże. Przychodzą do naszego mieszkania, oceniają toner (elektrośmieci) i płacą na miejscu – bezproblemowo, szybko i fachowo.

Warto zatroszczyć się o to, żeby śmieci bardzo groźne dla środowiska były odpowiednio składowane lub utylizowane. Warto dbać o naszą planetę dla następnych pokoleń.
Troska o środowisko jest bardzo ważnym celem naszego pokolenia – pragniemy zostawić zdrową ziemię naszym dzieciom i wnukom
Tagged on: