Na całym świecie słynna i lubiana – herbata Earl Grey jest poważana w wielu punktach na Ziemi. Z jakiej przyczyny? Prezentujemy Wam przyczyny, dla jakich prawie że wszyscy ludzie oszaleli na jej punkcie.

Mrożona herbata

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
O herbacie, jaką jest Earl Grey krążą opowieści. Człowiek, który nijako przyczynił się do jej odnalezienia nie został zapamiętany jako zasłużony w historii hrabia, ale właśnie jako wynalazca tegoż trunku. Świadczy to tylko o tym, że uczynił tym wydarzeniem czegoś dużego. Omawiana herbata to wariant czarnej, z trochę goryczkowatym aromatem. Całość wskutek skórki pomarańczy. Rewelacyjnie smakuje, niejednokrotnie konsumowana jest z mlekiem. Wspiera pracę mózgu, polepsza codzienne samopoczucie. Zawarte w niej minerały i witaminy przyczyniają się do zwiększenia odporności organizmu oraz zagwarantowania witalności.

Podobnie jak herbata czerwona, Earl Grey pomaga w walce z próchnicą a flawonoidy zawarte w niej obniżają ciśnienie krwi. Może być konsumowana zarówno przez postacie starsze jak i młodsze, jest to bez znaczenia. Brytyjczycy twierdzą, że łagodzi depresję, a herbatka o siedemnastej po południu to dla nich szczególne wydarzenie, praktykują je głównie osoby przywiązane do tradycji. Spożywają ją oni wymieszaną z mlekiem, tworząc słynną „bawarkę”. Co zdziałać, aby nauczyć się przygotowywać ją w poprawny sposób? Otóż technika przyrządzania nie jest wcale wymagająca. W zależności od upodobań, jedną lub dwie łyżki herbatki

Earl Grey zalewamy wrzącą wodą, czekamy mniej więcej 3 do 5 minut. Po tym okresie doprawiamy ją plasterkiem cytryny lub dopełniamymałą ilością mleka. Wszystko zależy od smaków konsumującego. Aby ucieszyć nawet Brytyjczyka, poleca się osłodzić napój wino dla dzieci cukrem waniliowym. Dopełnia to znakomicie wszystkie jego aromaty (zobacz odwiedź sklep). Serwując tak przygotowaną herbatę znajomym czy rodzinie, bezsprzecznie ich zachwycimy a nawet możemy być proszeni o naukę tworzenia tegoż napoju. Nie zostaje nam nic innego jak tylko udać się do marketu i nabyć towar, wartość nie jest wygórowana, bowiem za 100 gram zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Zaparzając herbatę Earl Grey zdołamy przez chwilę poczuć się, jak byśmy byli w Anglii. Niewiarygodny aromat i tak sporo dobroczynnych właściwości, jakie funduje ona dla naszego organizmu. Istotne jest też to, iż nie jest droga, z tej przyczyny może sobie na jej zakup pozwolić każdy normalny człowiek.

Herbata Earl Grey – zapoznaj się z sekretami zaparzania a także wyjątkowe własności
Tagged on: