Psychoterapeuta to lekarz, ale trochę odmienny niż większość, których znamy. To lekarz duszy. prawdopodobnie idziemy do niego z objawami cielesnymi, które już w przeszłości zostały zaklasyfikowane jako nie wzbudzające zastrzeżeń i nie mamy pewności, z jakiego powodu kręci nam się w głowie, odczuwamy nudności, boli nas głowa. jeżeli to nie są symptomy wywoływane przez konkretną chorobę to z reguły oznacza, że podłoże jest psychiczne.

Life coaching

Autor: Pearly85
Źródło: http://www.flickr.com
W podobnej sytuacji tylko psychoterapeuta jest w stanie odnaleźć powody tego psychicznego bólu, który zatruwa ciało i uniemożliwia normalnie funkcjonować.Kiedyś przyznanie się, że wybieramy się do psychiatry było szczytem odwagi. Kiedyś, bo dziś częściej od psychiatry używa się bardziej znanego określenia – psychoterapeuta. psychiatra mińsk mazowiecki nadal wielu z nas kojarzy się z psychiatrykiem, gdzie znajdują się stanowiący zagrożenie i obłąkani ludzie. Tymczasem wizyta u wrocławskiego psychoterapeuty ani trochę nie oznacza, że jesteśmy dziwni czy coś w tym stylu. Podobnie, jeśli wybieramy się do dentysty, gdy ząb nas boli, lub do gastrologa, kiedy pali nas w przełyku, tak samo powinniśmy udać się do psychiatry, jeśli objawy, które nie mają powodów ze strony ciała wadzą nam w codziennym życiu.

masa ludzi stara się sobie radzić z tym bez pomocy psychologicznej we wrocławiu, ale najczęściej kończy się to bardzo źle. Objawy, stany depresyjne, nerwica i pozostałe do uleczenia przypadłości można leczyć psychiatrycznie i dzięki temu wrócić do codziennego działania. jeżeli będziemy zwlekać może się stać tak, że zerwiemy z pracą, zerwiemy kontakt z ludźmi, staniemy się odseparowani, zatrzymamy się w miejscu. w ten sposób działa depresja czy nerwica. jeżeli na to się zgodzimy możemy mieć pewność, że samo nie ustąpi, podobnie jak grypy nie wyleczymy czekaniem, lecz antybiotykami.

Czasami potrzeba kilku spotkań z psychoterapeutą, bez leków, ale częściej jest tak, że leczenie jest bardzo długie, w trakcie leczenia często trzeba przyjmować tak zwane psychotropy, które wspierają proces zdrowienia. To jest kolejne tabu, bo wiele osób na samo słowo „psychotropy” reaguje na jakieś środki, jak używki, które nas odurzą i wpłyną negatywnie na naszą osobowość. Właściwie można tak powiedzieć o wszystkich lekarstwach, więc nie ma co się bać. Pamiętajmy, że psychoterapeuta to kolejny lekarz, nie dorabiajmy niepotrzebnej ideologii.

Wiele osób tego nie rozumie lub boi się zrozumieć. Psychoterapeuta to standardowy lekarz, nie powinno być strachu
Tagged on: