Niektóre rzeczy musimy porządnie wyparzyć. Nie jest to niestety prosta sprawa. Gdybyśmy mieli domowymi sposobami wyparzyć większe ilości butelek dla naszego dziecka to byśmy zwariowali. A jeżeli mamy trójkę maluchów biegających z butelką, to rzeczywiście możemy mieć problem, a przecież najważniejsze jest zdrowie dziecka, czyli po prostu chcemy żeby te butelki były czyste i wysterylizowane, bo nadmiar bakterii, jaki może zebrać się na takich butelkach jest szkodliwy.

Małe dziecko

Autor: David D
Źródło: http://www.flickr.com
Dla matek odpowiedni będzie sterylizator parowy, który potem możemy wykorzystywać do sterylizacji innych przedmiotów niż butelki dla dzieci (przeczytaj więcej na stronie www). Sterylizacja trwa parę minut zależnie od modelu sterylizatora, który zakupimy.

Niezbędna jest sterylizacja niektórych rzeczy

W naszych mieszkaniach czasem warto byłoby poddać sterylizacji pewne rzeczy. Bardzo często są to butelki dla niemowlaków. Jednak, jeżeli weźmiemy pod lupę laboratorium, w którym przeprowadza się wiele procesów to w takiej sytuacji sterylizacja jest niezbędna w sporej ilości przypadków. Z tego powodu w takich miejscach niezbędny będzie nawet nie sterylizatory do noży parowy, a euroklav, czyli taki sterylizator, który w początkowej fazie pozbędzie się powietrza z przestrzeni a dopiero potem dochodzi do procesu sterylizacji (sprawdź firmę ZNAM Świdnica). Kiedy jesteśmy pracownikami laboratorium i nie posiadamy żadnego euroklavu to należy pomyśleć, jaki euroklav kupić. A tych jest bardzo wiele na naszym rynku i wybór na pewno nie będzie łatwy. Euroklavy różnią się ceną, ale różnią się również wymiarami.

Laboratorium

Autor: CIAT
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego rzeczywiście można mieć spory orzech do zgryzienia , gdy będziemy kupowali tego rodzaju sprzęt. Najistotniejsze to zwrócić uwagę na firmę, która wyprodukowała taki sprzęt. Tak samo istotne jest sprawdzenie, jakimi dokładnie programami będzie można się posługiwać kupując dany euroklav, gdyż w zależności od modelu urządzenia te mają różne funkcje. Gdy już kupimy ten sprzęt najpierw powinniśmy przeczytać instrukcję obsługi. Dzięki temu damy się radę dowiedzieć, jak za pierwszym razem powinniśmy uruchomić dany sprzęt i jak potem na nim pracować. Najlepiej by chociaż jedna osoba stała się odpowiedzialna za szkolenie każdego pracownika laboratorium, by przypadkiem nie działać w stylu – coś nacisnę i albo się uda albo spróbuję jeszcze raz. Najważniejsze to odpowiednie działanie na tego typu sprzęcie żeby dawał on oczekiwane efekty.

Euroklav, czyli rekomendowany parowy sterylizator
Tagged on: