Decydując się na zakup nowego mieszkania deweloperskiego, winniśmy uprzednio poprawnie sprawdzić dewelopera. Pożądane byłoby bezsprzecznie wybierać osoby porządne, wiarygodne i uczciwe, gdyż od tego zdoła zależeć pomyślność inwestycji, i także jej terminowe ukończenie. Warto sprawdzić czy konkretny deweloper przynależy do jakichś organizacji deweloperskich.

puste mieszkanie

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Najważniejszym certyfikatem, który zdoła mieć jest Certyfikat Dewelopera. Taki certyfikat zdoła zdobyć wyłącznie deweloper, jaki posiada minimum 3 letnie doświadczenie w branży oraz posiada na swoim koncie parę zrealizowanych inwestycji. Możemy także poszukać opinii o danym deweloperze w Necie, i nawet porozmawiać z osobami, jakie korzystały z jego usług. Zdołamy bez trudu sprawdzić przy których inwestycjach pracował dany deweloper, udać się tam oraz porozmawiać z mieszkańcami. Powinno się zapytać czy są zadowoleni z zakupu, jak przebiegała współpraca z deweloperem, czy po zakupie mieszkania nie wyszły na jaw jakieś ukryte wady itd. Odpowiedni deweloper winien także umożliwić nam odwiedzenie budowy oraz obejrzenie mieszkania, jeśli jest ono w stanie zamkniętym, surowym. Zadba również o nasze bezpieczeństwo i udzieli skrzętnych odpowiedzi na zadawane przez nas pytania. Pożądane byłoby zwrócić uwagę na to, jaki stosunek ma do nas dany deweloper.

Jeśli ten temat Cię zainteresował, to na pewno zainteresuje Cię też nowa publikacja na to zagadnienie, gdyż też zawiera atrakcyjne informacje.

Czy chętnie udziela nam wiadomości, dopomaga w przeróżnych sprawach powiązanych z zakupem mieszkania?

mieszkania deweloperskie

Źródło: pixabay.com

Czy jest trochę obojętny, niechętnie rozmawia o inwestycji? Zachowanie dewelopera względem nas zdoła nam mnóstwo powiedzieć o nim samym. Skontrolowanie dewelopera to podwalina. Przenigdy nie powinniśmy wierzyć nikomu na słowo, ponieważ nie każdy deweloper, nie każda firma budowlana lub agencja posiadłości będzie uczciwa. Nie raz zdarzało się tak, że ktoś decydował się na kupno mieszkania czy też budowę domu, po czym ujawniało się, że budowa po tygodniu zaprzestawała istnieć, natomiast kupujący zostawał bez pieniędzy. Nie dajmy się więc wprowadzić w błąd oraz zawsze precyzyjnie sprawdźmy dewelopera.

Weryfikacja dewelopera przy kupieniu nowego mieszkania
Tagged on: