W każdej dziedzinie życia korzystamy ze znanych wzorów, ponieważ zapewniająone najlepsze rezultaty. Po co korzystać z niezweryfikowanych wzorców, głupich rozwiązań, jeśli tak blisko, na wyciągnięcie ręki, mamy gotowy produkt. Możemy przyznać, iż przez lata pracy każdy każdy z fachowców wypracowuje właśnie tego typu podejście do tego tematu. Nieliczni próbują ciągle coś nowego, lecz zamiast iść naprzód, to później powracają do dawnych przyzwyczajeń, bo wiedzą, że nic bardziej korzystnego ich nie spotka. Tak więc lepiej być wiernym sprawdzonym rozwiązaniom, choć by nie wiem jak bardzo kusiła nas obietnica czegoś jeszcze lepszego.

internet

Autor: Hannu Makarainen
Źródło: http://www.flickr.com

Jak powiedzieliśmy we wstępie możemy zaobserwować tego typu okoliczność w każdej branży, nie ma tu bowiem żadnych odstępstw od normy. Nie jest ważne czy będziemy mówić o pojęciach, których nie znamy, jak na przykład loadbalancer, a na drugim końcu wspomnimy o czymś innym, najbardziej korzystny, sprawdzony sposób zawsze pozostanie tym, z którego będziemy korzystali.

Masz przeświadczenie, że podobne materiały rozjaśniają Ci dokładniej tę sprawę? Jeżeli tak myślisz, zobacz w tekście inny tego rodzaju punkt widzenia.

Co więcej, takie sposoby idealnie sprawdzają się w sytuacjach kryzysowych, to oznacza, że jak naprawdę jesteśmy w przysłowiowej kropce, to niekiedy korzystając z metod, jakie poznaliśmy, osiągamy korzystniejsze wyniki. One mogą zaprocentować na przyszłość.

To być może i jasne, lecz wiele osób zwyczajnie o tym zapomina i zamiast sięgać do źródeł, starają się sięgać po coś zupełnie nowego, co w ogóle nie radzi sobie z naszym problemem. Może przesadą będzie określenie, że z takimi rzeczami jest jak z ludźmi (można zobaczyć tutaj). Często mamy stare, fajne znajomości i zupełnie świeże, które nie przechodzą próby czasu. Niekiedy jak mamy problem zwracamy się z nim do starego kumpla, który na pewno nas wysłucha i zrozumie, gdyż zna nas bardzo dobrze. Jednak, uczciwie mówiąc, w przypadku ludzi sytuacja nie jest tak oczywista, bo dochodzi tu wiele innych czynników.

internet

Autor: downloadsource.fr
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast przedmioty są zawsze takie, jakie są, raz sprawdzone cieszą nas przez lata, lecz gdy nas zawiodą jesteśmy w stanie się od nich odwrócić, aby wypróbować czegoś innego. Ktoś może powiedzieć, przecież to tylko rzeczy, po co dorabiać ideologię .

Jeżeli zaabsorbował Cię opublikowany w tym miejscu materiał, śmiało zobacz jeszcze towarzyszące informacje – one też są warte zainteresowania.

No tak, lecz gdybyśmy tak myśleli nie byłoby szybkich efektów i sprawdzonych receptur, a my byśmy tkwili w niepewności dobierając bez przerwy różne przedmioty i myśląc z nadzieją, że może to się w końcu uda, może to co tym razem wybraliśmy będzie dla nas najbardziej korzystne.

W każdym momencie życia korzystamy ze sprawdzonych metod. Najlepiej się sprawdzają, gdy nie mamy pojęcia, co dalej
Tagged on: