Spotkaniom ze znajomymi i rodziną często towarzyszą napoje wysokoprocentowe. Z tego powodu powinno się przewidzieć miejsce jego trzymania – najlepiej zaciemnione.

sklepowy barek na alkohol

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
W jednym z domów w których przebywałam podróżując po kraju był niezmiernie ciekawie zrobiony barek na alkohol wina bezalkoholowe w domu. Lustrzana ścianka z dysponowała kilkunastoma półeczek z różnymi trunkami dosłownie z całego świata! Na samym dole zaś była dwudrzwiowa obszerna szafka z półkami na szkło – literatki, kieliszki, lampki! Z przodu wystawał wysoki stolik (pod nim była kolejna szafka) z dwoma barmańskimi krzesłami. Całość w drzewie z dębu, natomiast każda ze szklanych szuflad podświetlana halogenową lampką.

Na powyższą wersję mogą sobie przecież pozwolić jedynie rodziny posiadające właściwą przestrzenią domu oraz zasobnym budżetem. Co w przypadku, podczas gdy nie mamy aż takich możliwości lokalowych oraz pieniężnych? Na szczęście mamy wciąż co najmniej dwie atrakcyjne opcje. Pierwszą spośród nich stanowi niewielki barek na kółkach – odszukamy co najmniej jego dwie opcje. Pierwsza to kształt dualnego stoliczka kawowego. U góry możemy więc postawiać nasze napitki, natomiast u dołu znajdziemy miejsce szklanki.

Druga postać to zamykana szafka w fantazyjnym kształcie – po tej stronie mamy co niemiara różnych opcji do wyboru – widziałam baryłki, gitary, globusy, księgi czy mikre proste zegary. W środku wolno zobaczyć – zależnie od wysokości – parę półeczki z dostosowywaną wysokością. Jest to o tyle przydatne możliwość, iż na co dzień może barek stać całkowicie z boku, zaś w czasie rodzinnego spotkania mieć zastosowanie za kolejny miniaturowy stoliczek.

Najprostszy barek na alkohol to jedna z szafek w meblościance, jaka otwiera się poziomo – znajdziemy w niej zwyczajowo jedną wysoką półkę oraz dwie niższe.Jest z pewnością opcją w najwyższym stopniu ekonomiczną w kwestii przestrzeni, którą zajmuje.
Specjalny barek na alkohol – a więc jak zadziwić gości?