Łazienka jest miejscem, w którym chętnie spędzamy czas. Dbamy tam o swoją urodę, relaksujemy się po trudnym dniu i znajdujemy chwilę tylko dla siebie. Ważne jest, aby łazienka była prawidłowo urządzona – to nieduże zazwyczaj pomieszczenie należy zaplanować w taki sposób, by korzystanie z niego było łatwe i przyjemne. Właściwie dopasowane meble dopełnią aranżację oraz pozwolą zachować w łazience ład.

umywalka

Autor: Marmorin Studio Design
Źródło: Marmorin Studio Design
Nim zakupimy meble łazienkowe trzeba rozważyć, jakie części wyposażenia są w łazience niezbędne, ile zajmą powierzchni i ile tak naprawdę zostanie nam miejsca na szafki i półki. Nie zapominajmy, że żeby użytkowanie mebli było w pełni komfortowe, szuflady i drzwiczki muszą otwierać się swobodnie do samego końca, konieczny jest zatem pewien zapas wolnego miejsca dookoła nich – łazienkowe.

Jeśli nie ma możliwości, aby w łazience umieścić wolnostojące szafki, zawsze można zdecydować się na praktyczne rozwiązania, dedykowane szczególnie do niedużych pomieszczeń. Idealnym rozwiązaniem są szafki pod umywalkę, które pozwalają użyć przestrzeń pozornie nie do zagospodarowania – szafli do łazienki. Współczesne umywalki mogą być przytwierdzane na specjalnym blacie (wtedy otrzymujemy dodatkową przestrzeń na przybory toaletowe) lub wolnowiszące, ale nie wymagają montażu rozbudowanego systemu syfonów i rur, dzięki czemu przestrzeń pod umywalką doskonale nadaje się na zamontowanie wąskiej szafki z półkami, lub systemu szuflad.

Meble łazienkowe to jednak nie tylko szafki pod umywalkę – jeżeli brakuje nam miejsca, aby ustawić meble na posadzce, wybierzmy szafki, które można umieścić na ścianie. Dzięki temu zyskamy dodatkową przestrzeń na przechowywanie środków czystości lub ręczników, nie ograniczając sobie swobody ruchów. Większość wiszących szafek łazienkowych posiada drzwiczki z wbudowanym lustrem, nie trzeba więc kłopotać się, gdzie powiesimy lustro, skoro w jego miejscu znajdzie się szafka.

Zanim wybierzemy meble wrocław kuchnie na wymiar do łazienki, zastanówmy się, jak dużo rzeczy chcemy trzymać w łazience i dobierzmy pojemność szafek do naszych potrzeb. Bardzo ważne jest także, by meble były wykonane solidnie, z materiałów, niewrażliwych na wilgoć. Dzięki temu przez długie lata będziemy mogli cieszyć się pakownymi, praktycznymi i ładnymi meblami łazienkowymi.

Jak odpowiednio dobrać meble do łazienki?
Tagged on: