We współczesnej gospodarce jednym z najbardziej cennych towarów jest wiedza. Mawia się wręcz iż ten kto ma informacje ma władzę. W jakimś sensie jest to zgodne z rzeczywistością. Jednak sama informacja nie wystarczy. Możemy sobie wyobrazić iż pewna instytucja ma niezliczoną ilość informacji, lecz na nieszczęście jest ona zapisana w starożytnym języku, którego nikt nie umie odczytać. Nawet jeśliby wiadomości w owym zbiorze były najbardziej cenne na globie nic nam to nie da, gdyż nie potrafimy ich przeczytać i zinterpretować.

Wykres

Autor: Przemek Zawadzki
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym słowem, najistotniejsza jest interpretacja, a nie sama informacja. Naturalnie obecnie w większości wypadków nie ma kłopotu z odczytaniem informacji oraz jej analizą. Natomiast coraz większym problemem jest ilość informacji jaka do nas dociera. Proces analizy staje się tym samym coraz trudniejszy, a przez to droższy.

Istnieje jednak rada na rzeczony problem – automatyzacja procesu rozpoznawania dokumentacji – dzięki temu odpowiednie dane dotrą szybciej do adresatów. Żeby było to możliwe musimy wyposażyć naszą firmę w tak zwany elektroniczny system wymiany i zarządzania informacją. Można przemyśleć kupno produktów przedsiębiorstwa Kofax, lidera w tworzeniu systemów przetwarzania informacji. Aplikacja Kofax Transformation Modules sortuje komputerowo takie dokumenty jak faktury a także inne papierowe pisma przetwarzane są na wygodniejszą elektroniczną formę (polecana strona internetowa).

Laptop i rachunki
Oprogramowanie Kofax TransKofax Transformation Modules – link do strony – czytnika rozpoznaje a także segreguje wymieszane dokumenty, wykrywa z formularzy medycznych przykładowo druczków L4 konieczne informacje tak, iż przygotowanie dokumentacji kadrowo-płacowej staje się znacznie prostsze, dzięki czemu mniej kosztowne. Innym działem w którym wydaje się celowe zastosowanie aplikacji Kofax Transformation Modules jest oddział zleceń, automatyzacja przetwarzania dokumentów zakupowych. Zastosowanie takich podejść to nie jedynie namacalne oszczędności finansowe lecz także korzyści dla środowiska naturalnego wskutek ograniczenia produkcji papierowych pism. Komputerowy obieg pism jest też na pewno wygodniejszy od klasycznego i bardziej odporny na uszkodzenie.

Jak poradzić sobie z potopem informacji a także dokumentów w firmie
Tagged on: