Holandia jest malutka i wszystko jest w tym miejscu malutkie. Państwo tak bardzo ukształtowane przez człowieka który obłaskawił przyrodę jest wielkim miastem poprzecinanym polderami. To „miasto” i ludzi warto ujrzeć.

Holandia – które busy wybrać?

Znajdziesz tu urocze wsie, średniowieczne fortece, kolosalne budowle wodne, przystanie, wiatraki, pola kwiatowe jak również płaskie jak stół do bilarda poldery poszatkowane kanałami, duże wydmy, bajkowe ogrody zabawy, prostolinijnych ludzi i miłą atmosferę.
Co warto zwiedzić? Możliwości jest niemało. Prócz Wassenaaru warto rzecz jasna odwiedzić stolicę kraju. Żeby dowiedzieć się czegoś więcej o Amsterdamie, wystarczy wejść do jednej z wycieczkowych łodzi, które opływają kanałami wodnymi centrum centrum koneser miasta. Tenże rejs trwa około godzinę. W czasie takiej eskapady w kilku najbardziej popularnych językach można posłuchać wykładu o przeszłości stolicy jak też mijanych domów. Na amsterdamskim targu kwiatowym możemy postarać się o cebulki tulipanów.

bukiet tulipanów

Autor: david pacey
Źródło: http://www.flickr.com

W czasie pobytu w tymże mieście nie można również nie przespacerować się ładnymi, poprzecinanymi malowniczymi kanałami zaułkami atrakcyjnej Dzielnicy Czerwonych Latarni. W środku stolicy można dodatkowo zwiedzić Muzeum Seksu. Wygłodniały tramp może zaspokoić głód w jednej z licznych naleśnikarni, oferujących tradycyjne holenderskie naleśniki, tzw. „Poffertjes”, Amsterdam jest jednak stolicą hałaśliwą, która pod tym względem stanowi przeciwieństwo cichej oraz czcigodnej Hagi. Warto sprawdzić ofertę:

W Hadze warto nie tylko przespacerować się ulicami starówki bądź zwiedzić kilka muzeów, ale też wybrać się do jej morskiej części, Scheveningen. Okolica nadmorska jest tam niebywale piękna, szeroka, piaszczysta. Możemy przejść się również wzdłuż oszklonej galerii we wnętrzu ogromnego molo. Najbardziej niezwykłym punktem w Hadze, które po prostu należy widzieć, jest niepowtarzalne miniaturowe miasteczko Madurodam. Jest rzeczywiście prześliczne, i stanowi reprezentatywną Holandię w miniaturce, gdyż znajdują się tu modele rzeczywistych domów. Są one oddane w najdrobniejszych detalach. Pewna część znajdujących się w tym miejscu przedmiotów pozostaje w bezustannym ruchu (na przykład statki, pociągi).
Nie czekaj więc, już dzisiaj wpisz w Google frazę: busy Holandia, ewentualnie busy Belgia, aby widzieć wszystkie te cuda.
Zanim wyjdziesz kliknij
Kiedy powinniśmy zobaczyć w kraju tulipanów
Tagged on: