Budując lub remontując, musimy być na bieżąco z aktualnymi trendami w budownictwie. W ostatnich latach ceramika budowlana zdobywa coraz większe uznanie. Ceramika budowlana jest produkowana z ekologicznych surowców a równocześnie pozwala na przeróżne zastosowania w budownictwie, dzięki którym nowy dom będzie spełniał nasze oczekiwania i marzenia.

Akcesoria budowlane Wienerberger

Źródło: http://www.wienerberger.pl
Ceramika budowlana to materiał, który zapewnia świetną termoregulację. Ściany i dachy stworzone z tego budulca w zimie pomagają utrzymać ciepło wewnątrz domu, a latem odbijają słońce, efektywnie zachowując odpowiednią temperaturę. Ceramika budowlana jest opłacalna z ekonomicznego punktu widzenia.

Rachunki za ogrzewanie a także koszty jakie ponosimy za klimatyzację są nieporównywalnie niższe niż przy budowaniu tradycyjnych materiałów. Budulec ten jest nie tylko wykazuje świetne właściwości izolacyjne, ale także jest bardzo odporny na działanie wysokich temperatur i gwarantuje dobrą odporność na korozję biologiczną.

Dzisiejsze technologie pozwalają na tworzenie bardzo wielu materiałów budowlanych z ceramiki. Najpopularniejszym budulcem wykorzystującym te technologie są pustaki ceramiczne. Z szerokich pustaków można tworzyć ciepłe ściany jednowarstwowe. Przy ich zakupie należy zwrócić uwagę, na współczynnik przenikania ciepła. Izolacyjność można poprawić stosując zaprawę termoizolacyjną lub ograniczając przestrzeń spoin. Ponadto, ceramika budowlana może posłużyć także do tworzenia ocieplonych ścian dwuwarstwowych i trójwarstowowych (sprawdź gdzie kupić). Na tego rodzaju ściany należy wybrać pustaki z ceramiki tradycyjnej lub poryzowanej, które murowane są na klasyczną zaprawę wapienno-cementową lub cienką spoinę. Idealnie wypracowany system drążeń w środku pustaka zwiększa drogę przenikania powietrza przez ścianę. Porowata struktura sprawia, że pustaki są stosunkowo lekkie, co znacznie ułatwia budowanie ścian. Następnym znaczącym budulcem pozyskiwanym z ceramiki są dachówki. Takie dachówki mogą mieć różne wzory i tworzyć niebanalne pokrycie dachowe, często spotykane w dzisiejszym budownictwie. Dachy – (izokliny) i ściany z ceramiki budowlanej tworzą doskonały duet, który wspólnie gwarantuje doskonałe właściwości izolacyjne. Znawcy z dziedziny budownictwa sugerują połączenie właśnie tych dwóch materiałów jako najbardziej oszczędne a jednocześnie wysokojakościowe rozwiązanie.

Jakie zastosowanie w budownictwie ma ceramika?
Tagged on: