Niektórzy pytają się czy czerwona herbata to rzeczywiście dobra opcja dla każdego? Na pewno nie, ponieważ nie istnieje jedyny zawsze działający sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Nie znaczy to jednak, że popularny pu erh czy oolong nie mają żadnego działania.

Herbata Irving

Autor: Irving Tea
Źródło: Irving Tea
Najbardziej polecana dieta to tego typu, która ukierunkowana jest na właściwe źródło nadwagi. Przyczynami zbyt dużej masy ciała są przykładowo złe nawyki żywieniowe, co znaczy spożywanie posiłków o nieodpowiednich porach, niedobór w zakresie aktywności fizycznej i dania za bardzo obfite w cukry oraz tłuszcze. Dieta oparta o pu erh lub oolong z pewnością skierowana jest przede wszystkim dla osób, które mają kłopot z za dużą obfitością w tłuszcze spożywanego jedzenia, ponieważ wzmaga metabolizm tłuszczów.

Czerwona herbata z dodatkami dzięki dużej zawartości garbników, które otrzymuje w trakcie długotrwałej fermentacji właściwie reguluje pracę żołądka oraz dawkowanie żółci przez trzustkę. Sprawia to, iż z jedzenia wchłaniana jest znacznie większa ilość elementów pokarmowych, a przyjmowane tłuszcze mają na pewno mniej skomplikowaną budowę. Tłuszcze takie są jakby lepiej trawione dla naszego organizmu, gdyż proces uwalniania z nich energii jest z pewnością krótszy. Znajdujące się tam enzymy i teina, tak zwana herbaciana kofeina, zwiększają metabolizm tłuszczów, co powoduje, że świeżo przyswojone tłuszcze natychmiast zostają zamienione na energię.

Długotrwała emisja energii w takim procesie kreuje wyśmienitą szansę do zużycia jej na ulubione sporty, podróże i prace fizyczne. Takie miłe poczucie przypływu sił pomaga wypracować w sobie nawyk regularnej dawki zdrowej aktywności. Idealnie współgra to przecież z samym założeniem diety odchudzającej opierającej się na czerwonej herbacie.

Mrożona herbata

Autor: Czas na herbatę
Źródło: Czas na herbatę
Należy tu również dodać, że zarówno pu erh jak i oolung zapewniają ciału ogromne dawki soli mineralnych albo mikro i makroelementów.

Kliknij ten odnośnik, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://www.srebroizloto24.pl/produkt/britannia-1-uncja-zlota-2023-karol-iii/) w kontekście analizowanej w tym materiale treści. Otrzymasz wtedy głębszą wiedzę.

W takiej sytuacji dodawane są ich straty związane z wykonywaniem ćwiczeń. Tego typu herbata ma inne zalety, na przykład działanie moczopędne oczyszcza ciało z wytwarzanych produktów przemiany materii, a picie większych ilości tego napoju znakomicie gasi pragnienie. Pamiętaj, że ogólnie picie herbat jest z reguły zdrowe, wypróbuj więc też innych typów, szczególnie herbat kwitnących. Więcej szczegółów przeczytasz tu –

Dlaczego dobrze pić herbaty? Jak wpływają na naszą kondycję? Jakie mają inne ukryte właściwości?
Tagged on: