Wyjazd na wakacje to chyba jeden z najprzyjemniejszych momentów w całym roku. Zapełniamy plecaki, i sami albo z przyjaciółmi, udajemy się w niesłychanie piękne miejsca. Oczywiście wybór odpowiedniego państwa może być bardzo problematyczny, dlatego też warto sprawdzić różne ciekawe pomysły na wakacje.

Gdańsk

Autor: grego1402
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli nie mamy ochoty jechać nazbyt daleko, możemy przecież spędzić udane wczasy >> sri lanka wczasy w Europie. Takie państwa jak Portugalia, Włochy lub Wielka Brytania oferują niesłychane ilości uroczych zakątków, w których da się przeżyć wspaniałe przygody. Starczy więc zakupić przez Internet, na przykład bilety na samolot do Anglii oraz powrotne bilety lotnicze Londyn Kraków lub Londyn Wrocław i zacząć planować ekscytujący wyjazd – sprawdź więcej. Fani aktywnego odpoczynku mogą wybrać się na wycieczkę po całej Europie, na ten przykład rowerem. Planujemy wtedy, iż wyruszamy z jakiegoś dużego miasta jak Kraków, Warszawa czy Wrocław, a potem starannie wyznaczamy trasę podróży, która będzie przebiegała poprzez interesujące nas państwa. Niezależnie od tego, w jaki sposób planujemy się poruszać, zawsze możemy instynktownie zmieniać kierunek, jeżeli zaciekawi nas coś innego albo po prostu impuls popchnie nas gdzie indziej. Nie ma problemu, aby, przebywając na przykład w Belgii, nagle stwierdzić, że chcemy jechać do Hiszpanii. Taka wycieczka może być też jednokierunkowa – kiedy dotrzemy do Wielkiej Brytanii możemy wygodnie wrócić do ojczyzny samolotem. Wystarczy wtedy zakupić przez sieć bilety lotnicze Londyn Kraków i niczym innym się nie kłopotać.

Kraków

Autor: Jonas Van den Eynde
Źródło: http://www.flickr.com

Mało kto jednakże jest świadomy, iż wiele państw, które posiadają piękne krajobrazy oraz wyjątkowe zabytki, nie jest wizytowanych przez ogromne rzesze turystów i są one wybierane przez ludzi, którzy nie przepadają za tłumami. Jednym z takich krajów jest Gruzja. Najprościej się tam dostać liniami lotniczymi – wystarczy nabyć w Internecie bilety lotnicze warszawa Tbilisi, by szybko i komfortowo znaleźć się w stolicy Gruzji. Jeżeli zajmuje nas historia, to najlepiej wybrać się do Mcchety, jednego z najładniejszych miast w tym państwie i jego niegdysiejszej stolicy – popatrz. Odnajdziemy tam niesłychanie piękne zabytki i okazałą katedrę Sweti Cchoweli. Tymczasem miłośnicy kąpieli słonecznych powinni wybrać Batumi nad Morzem Czarnym. Dominuje tam nadzwyczaj gorąca atmosfera, a liczne kąpieliska oraz rozległe plaże na pewno spełnią oczekiwania każdego turysty.

Amatorzy wielokilometrowych pieszych wycieczek także spełnią swoje pragnienia w Gruzji. Kaukaz to pasmo górskie pełne urokliwych miasteczek, trudnych tras, barwnych dolin i starodawnych klasztorów. Odnajdziemy tam także nieczynny wulkan, do którego stoków wedle legendy Zeus przykuł Prometeusza. Nie ma zatem na co czekać, najlepiej nabyć bilety lotnicze warszawa tbilisi już teraz.
Wybór kierunku wakacyjnej wycieczki nie jest prosty, jeżeli można polecieć wszędzie, gdzie ma się ochotę
Tagged on: