Wiele osób swój pierwszy dłuższy okres wypoczynku zaczyna już w pierwszych dniach maja. Jeżeli dobrze się wszystko ułoży, to czasami wystarczy dostać kilka dni urlopu, aby móc się cieszyć nawet dziesięciodniowym wolnym.

weekendowy urlop

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com
A że początkiem maja czasami jest już ciepło, to nie dziwi fakt, że w licznych miejscowościach turystycznych zaczynają się pojawiać tłumnie turyści. Oczywiście nie ma wtedy mowy o plażowaniu i kąpielach, ale jeśli pogoda jest słoneczna, to można spędzać aktywnie czas na rowerze, pieszych wycieczkach czy też po prostu na zwykłym słodkim leniuchowaniu. Jeśli chodzi o kierunki wyjazdów to od lat największym zainteresowaniem będą się cieszyć Tatry i ich stolica, czyli Zakopane. W pierwsze dni maja dojazd tam może zająć parę razy dłużej niż zwykle, a na szlakach turystycznych mogą się niekiedy tworzyć kolejki turystów. Również pozostałe miejscowości w górach mają w tym czasie duże wzięcie, początek maja jeśli jest odpowiednia pogoda to idealny czas na to, żeby cieszyć się przyrodą uroczych tatrzańskich turystycznych szlaków.

Drugim popularnym miejscem wyjazdów na majówki stało się Pomorze.

Stokrotki

Autor: Groman123
Źródło: http://www.flickr.com

Co prawda na początku maja morze będzie jeszcze za chłodne żeby się w nim kąpać, lecz wielu turystów chętnie korzysta z faktu, że w tym okresie jest mało ludzi i w aktywny sposób wypoczywa spacerując, biegając czy robiąc wycieczki rowerowe (odnośnik do źródła). Całkiem sporo wypoczywających można także spotkać na Mazurach, dostrzegły to również ośrodki i wypożyczalnie jachtów, które tak wcześnie zaczynają swoją działalność.

Decydując się na wypoczynek na początku maja należy zwrócić uwagę na to, że powinno się sporo wcześniej zarezerwować odpowiedni nocleg. Noclegi (sprawdź zakres usług na: szklarska poręba nocleg) na długi weekend kosztują trochę taniej niż podczas wakacji, lecz z tego powodu że nie będzie ich tak dużo, to wybierając się w podróż mogą być problemy, aby coś ciekawego wynająć. Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem będzie wcześniejsza rezerwacja, która pozwoli na uniknięcie problemów z kwaterą na urlop.
Gdzie udać się na urlop
Tagged on: