Wakacje trwają w najlepsze. Jedni z nas jeszcze nie zdążyli ochłonąć po ekscytującej wycieczce, inni wytęskniony urlop mają wciąż przed sobą. Tylko w którą stronę świata wyruszyć? Zdecydować się na polskie wybrzeże, greckie wyspy czy cały czas nieodkrytą Albanię?

bilety lotnicze

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com
Zwykle planując urlop kierujemy się ceną. Pierwsza myśl: najtaniej będzie w kraju. Jednak kiedy pogoda nie należy do udanych (co trzeba przyznać zdarza się bardzo często nad Bałtykiem) snujemy się między smażalnią ryb, stoiskami z pamiątkami a kawiarnią. Wtedy koszty się mnożą. A kiedy dodatkowo przyjechaliśmy na urlop z małymi pociechami?Podsumowując cena jest ważna, jednak najważniejszy jest komfort wypoczynku.

Może warto więc rozważyć dalsze wojaże? Tym bardziej, że bilety lotnicze dostępne są w bardzo kuszących cenach. Warto jednak wiedzieć jak znaleźć tanie loty – zobacz.

Najbardziej istotne: bądźmy elastyczni z datą wylotu. Gdy nie mamy sztywno omówionych dat urlopu, powinniśmy sprawdzić ceny biletów w wymarzonym kierunku w różnych terminach. Bywa, że zmiana daty nawet o jeden lub kilka dni pozwoli dużo zaoszczędzić.

Warto zapisać się do newsletterów. Wtedy zawsze otrzymamy najświeższe informacje o najlepszych promocjach linii lotniczej.

Tak samo przyciągające uwagę publikacje dotyczące nakreślanej tematyki przeczytasz tutaj – zobacz więcej w tym omówieniu. Zbadasz taką kwestię od innej strony!

Czytajmy również blogi, strony albo fora, na których urlopowicze mają szansę wymienić się informacjami.

Nie bójmy się mniejszych lotnisk. Dużo stolic i dużych miast, poza dużym lotniskiem, posiada minimalnie jeden port lotniczy obsługujący tanich przewoźników. W takich sytuacjach wybierając się do zachodniej części Gruzji, rozsądniej jest polecieć tanimi liniami na lotnisko Kutaisi niż do Tbilisi.

Miłośnikom rzetelnej informacji zalecamy ten artykuł (https://www.hotelaltus.pl/hotel/pokoje), gdyż nie dosyć, że traktuje on o podobnej problematyce, to wykonuje to też w bardzo zajmujący sposób. Kliknij i zobacz!

pasażer samolotu

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystajmy z promocji. Gdy nie jesteśmy bardzo przywiązani do jednego kierunku, udajmy się tam, gdzie akurat jest tanio. A żeby sprawdzić, gdzie w danym terminie są najciekawsze ceny biletów, najlepiej wypróbować w wyszukiwarce podróżniczej opcję „wszędzie” – ciekawe artykuły.

Należy kontrolować ceny biletów parę razy w czasie dnia i zwyczajnie liczyć na szczęście. Pamiętajmy: im więcej czasu przeznaczymy na szukanie biletu, tym większa frajda z jego kupna.

W jaki sposób szukać tanich biletów lotniczych?
Tagged on: