Na działanie restauracji i barów składa się wiele czynników. Istnieje powiedzenie: „sukces ma wielu ojców” – zgodnie z tym hasłem nie od razu McDonalda, KFC czy innego giganta zbudowano. Zanim te firmy doszły do statusu korporacji włożyły w to sporą pracę. Ich sukces na rynku to wynik wielu pomniejszych decyzji.

Manager restauracji

Autor: www.audio-luci-store.it
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z kwestii, najczęściej niewidoczną, ale szeroko komentowaną, jest kwestia wyposażenia restauracji we wszystko co niezbędne, żeby funkcjonowała dobrze każda gastronomia zaopatrzenie. Zaopatrzenie zaplecza w produkty i sprzęt kuchenny decyduje o przebiciu się bądź rynkowej porażce lokalu. Przekonywali się o tym właściciele firm, którzy nie docenili wagi tej gałęzi przedsiębiorczości.
Wyposażenie i gastronomię łączymy z reguły z niemiłym zapachem, wysoką temperaturą oraz wyzyskiem przez kierowników. To wszystko panuje na zapleczach restauracji. Praktykowanie takich warunków wielokrotnie skończyło się niemiłą adnotacją służb sanitarnych i koniecznością poprawy warunków. Następne przeglądy zapleczy barów wpływają na decyzje właścicieli o błyskawicznej zmianie warunków pracy. Upał w kuchni w kontakcie z przygotowywaną żywnością to coś co nie należy do przyjemnych, nawet jeśli ma to być dla nas dorobienie podczas studiów.

kucharz przyrządzający potrawę

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

A propo pracy – gastronomia i żywność to ponadto duże i planowane zabiegi logistyczne. Transport (hurtownia samochodowa) wszelkich produktów spożywczych na tyły to po prostu zaopatrywanie lokalu w składniki i sprzęty przechowujące żywność na dłuższy czas. Profesjonalne sprzęty gastronomiczne są dziś na polecenie większości firm zaopatrujących te lokale, które oferują klientom gorący i tani posiłek.
Podaje się nie tylko gotowe produkty. Poza pieczywem, składnikami do kanapek, frytek, ciast do kebabów itd. spece od wyposażania lokali transportują full serwis, czyli szafy chłodnicze, urządzenia grzewcze i chłodnicze, zastawy stołowe. Na tym nie koniec – na zapleczu dobrego lokalu znajdą się też mniejsze sprzęty – serwisy do kaw, zestawy pojemników, talerzy, sztućców itp.
Widzimy zatem jak wiele zależy od udanej i – rzecz jasna – regularnej koordynacji właścicieli z firmami obsługującymi zaplecza lokali (przejdź tu). Nawet jeśli nie ominie się odczuwalnych wydatków, perspektywa dobrego sprzętu, właściwych warunków i sprawdzonej żywności bierze górę.

Prowadząc lokal wielką wagę należy poświęcić tematom porządku
Tagged on: