Pizza to jedna z najważniejszych dań, jaka pociąga nas jako odskocznia od codziennej zdrowej diety. Odpowiedzialni ludzie którzy przestrzegają diety przez 6 dni w tygodniu, siódmego dnia usiądą do stolika i z ochotą rozkoszują się wielkim kąskiem pizzy ze Szczecina. Większa część postrzega pizzę jako szkodliwe i niezdrowe pożywienie, jakie być może unicestwić nasze dokonania odchudzające.

Pizza

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Wielu z nas zostawia pizzę na dni, w jakie dewizy pożywienia bywają chwilowo odroczone. Wówczas do jadłospisu wkraczają fast foody. Nie zagłębiając się w inne dania, trzeba stwierdzić, że pizza pizza pod żadnym pozorem nie powinna być uważana na równi z fast foodami, nie musi być niezdrowa. W związku z tym należałoby rzec że pizza może być się, pełnowartościowym i smakowitym posiłkiem, przede wszystkim ta ze Szczecina – czytaj więcej. Bary prędkiej obsługi na już dawno zrobiły karierę w Ameryce. Niemniej już i u nas, ze względu na szybkie tempo życia i rosnący konsumpcjonizm, pożywienie rodzaju fast food zyskuje coraz to większą popularność. Prawie na każdym rogu ulicy jest możliwość znaleźć budkę, w której serwowane są fast foody. Onegdaj nie wypadało obnosić się po ulicy i sycić głód.

Obecnie nikogo nie zadziwia widok ludzi pędzących do pracy z kąskiem pizzy lub hamburgera w dłonie. Sława jadła fast food powstaje szczególnie z prędkości obsługi, bo nie mamy czasu na to, ażeby spokojnie siadać, zamówić danie, poczekać i zjeść, a fast food w pełni rozwiązuje tę sytuację, Wartości pożywienia są przystępne, bo hamburgery, hot dogi kebaby są dużo tańsze niż większość potraw serwowanych w lokalach – poznaj przykładowe menu. Wrażenia sytości, bo bułka z mięsem na na dłuższy czas zaspokaja pragnienie, jak też smaku jedzenia, nie kryjemy, że pożywienie typu fast food nam smakuje. Oczywiście, nie ma nic szkodliwego w hamburgerze czy kawałku pizzy, jeśli są one konsumowane mądrze i z ostrożnością – raz, dwa razy w miesiącu. W dniu, gdy po nie sięgamy, zadbajmy jednak o to, by pozostałe obiady zawierały jarzyny, owoce, ryby i nabiał.
Pizza- czemu zawdzięcza tak ogromną sławę?
Tagged on: