Jeśli urządzasz małe przyjęcie, na pewno chcesz zgotować smaczny poczęstunek. Co warto przygotować na tego rodzaju okazję? Dobrze byłoby coś prostego, a przy okazji naprawdę dobrego. Idealnie, żeby przygotowania nie wymagały także użycia rzadko spotykanych składników. Może by wiec tak postawić na ciasto bananowe? To taki przepis, po który najbardziej opłaca się sięgnąć, gdy szukasz czegoś szybkiego do zrobienia. Jakie są zalety tego wypieku?

Truskawki i banany

Autor: Kotányi Polonia Sp. z o.o.
Źródło: Kotányi Polonia Sp. z o.o.

Po części już je wymieniliśmy. Największą jest bodaj to, że chlebek jest tak łatwy do zrobienia, że właściwie nie może się nie udać. Wszystko czego potrzebujesz to odrobina talentu i choć trochę zaangażowania, by upiec naprawdę smaczne ciacho. Ponadto, do przepisu możesz wykorzystać zbyt dojrzałe owoce. To znaczy, że nie musisz więcej wyrzucać owoców, które zrobiły się brązowe. Oczywiście nie powinny być zepsute, ale jeżeli są na wierzchu brązowe, a banan okazał się bardzo miękki, to z punktu widzenia wypieków wręcz zaleta. Prościej będzie je przygotować. A co jeśli planujesz zrobić ciasto (zobacz cupcakes warszawa) bananowe(strona), ale właśnie nie posiadasz miękkich bananów? Czy warto wtedy wykonać wypiek ze świeżych owoców? Lepiej nie.

Za to przyspieszenie dojrzewania jest całkiem proste. Wystarczy, że kupisz jeszcze gruszkę albo jabłko. Wymienione owoce wydzielają substancje, które prowokują szybsze dojrzewanie bananów. Ulokuj banany z jabłkiem lub innym owocem w tej samej torbie i po prostu zaczekaj. Następnie możesz się brać za przygotowanie ciasta. Resztę składników jesteś w stanie zgromadzić łatwo. Poza bananami potrzebujesz jedynie bardzo produktów, które są w każdej kuchni. Potrzebne będą jajka oraz mąka. Do tego sięgnij tez po sodę oczyszczoną, oraz podstawowe przyprawy, jak sól oraz masło. Do przepisu możesz również dorzucić bakalii, które miło urozmaicą smak.
Banana bread jest doskonały dla gości
Tagged on: