Urządzając własne mieszkanie zdecydowana większość osób decyduje się dziś na określoną stylistykę. Oczywiście, skompilowanie paru różnych stylów może zagwarantować bardzo interesujący wynik, należy jednak pamiętać, że w takim przypadku faktycznie trudno osiągnąć harmonię. Które style w takim razie cieszą się współcześnie największym zainteresowaniem?

Wiele osób woli styl nowoczesny. Charakteryzuje się on prostymi formami, brakiem zbyt wielu ozdobników i soczystymi wyraźnymi kolorami. Część osób decyduje się w takim przypadku na wybieranie mebli w kontrastowych barwach, chociażby białej i czerwonej albo białej oraz czarnej. Meble w stylu nowoczesnym są współcześnie powszechnie oferowane na rynku, dlatego na pewno nie będzie się miało większych problemów z wyborem najlepszych produktów – zobacz .

łazienka

Autor: Magnus Hagdorn
Źródło: http://www.flickr.com

Poza stylem nowoczesnym dużą popularnością cechuje się styl skandynawski, prosty, nawiązujący do natury. Rządzą w nim meble wyprodukowane z naturalnego drewna, jakie są dosyć wytrzymałe, a jednocześnie doskonale się prezentują. Styl skandynawski preferuje jasne kolory, w szczególności biały. Świetnie sprawdzają się też różne odcienie szarego. Naprawdę interesującym rozwiązaniem są białe meble do łazienki.

Jeżeli zaciekawił Cię ten temat, to odsyłam tam – w tamtym miejscu znajdziesz interesujące informacje, które są skrupulatnym omówieniem tego zagadnienia.

Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, że polskie łazienki niekiedy mają dosyć niewielkie rozmiary. Wprowadzenie ciemnych kolorów mogłoby je zbyt bardzo optycznie zmniejszać, co nie jest korzystnym rozwiązaniem. W związku z tym, o wiele lepiej sprawdzają się jasne barwy. Styl skandynawski jest lubiany też z jeszcze jednego powodu – udekorowanie mieszkania w tej stylistyce jest przeważnie dosyć tanie. Mekką wszystkich miłośników podobnych rozwiązań będzie więc naturalnie duży sklep z meblami oraz dodatkami, jaki proponuje bogaty asortyment produktów w atrakcyjnych cenach. Kolor biały jest typowy także dla stylu prowansalskiego, nawiązującego do wyposażenia francuskich domów wiejskich i stylu shabby chic, co w tłumaczeniu na język polski oznacza „stary szyk”.

Dużo osób decyduje się też na styl francuski, który jest rzeczywiście bogaty i lubuje się w wystawnych, bogato zdobionych meblach oraz dekoracjach. Reasumując – szeroki wybór stylów sprawia, że każda osoba będzie w stanie wybrać rozwiązanie dla siebie.
Wyposażenie mieszkania – jakie style są dziś chętnie wybierane przez Polaków?
Tagged on: