Długie piaszczyste plaże, stara cywilizacja, urokliwe wioski, oszałamiająca pustynia, kurorty wschodniego wybrzeża oraz w niczym im nie ustępująca wyspa w sercu Morza Śródziemnego – Djerba, oferująca rozmaitość wodnych sportów – oto Tunezja od swej najlepszej strony!

Ciepli ludzie zamieszkujący obręb o bogatym ukształtowaniu terenu, zacząwszy od zalesionych wzgórz i wybrzeży po pustynie oraz oazy. Prócz tego pełna zbytku architektura mauretańska – spowita aurą tajemniczości i bezwzględności fenicka Kartagina i poetyczne ruiny rzymskie. Tunezja jawi się jako wymarzone miejsce na wypoczynek.

Wczasy last minute

Źródło: iiimillenium.pl

Najbardziej olśniewającym zabytkiem Tunezji jest gigantyczny amfiteatr w El-Dżemie, stanowiący świadectwo bogactwa rzymskiej Afryki oraz rzemiosła jej projektantów, przywołujący echa morderczych bójek gladiatorów a także prezentacji z uczestnictwem agresywnych zwierząt.

Tunezja jest państwem do którego trampowie jeżdżą zwłaszcza w czasie tak zwanego wysokiego sezonu, czyli zaczynając od czerwca, do września (acz tak naprawdę sezon trwa tu od maja aż do listopada). Najogromniejsze upały występują w miesiącach wakacyjnych i jeszcze wrzesień. Wówczas musimy liczyć się z wielką falą urlopowiczów z rozlicznych zakątków świata, zalewających wybrzeża, centra miast oraz oblegającą najistotniejsze tunezyjskie muzea.

Zacząwszy od października aż do listopada możemy się spodziewać krótkotrwałych opadów deszczu, natomiast od stycznia do kwietnia – aczkolwiek jest w dalszym ciągu ciepło (16-20 stopni Celsjusza) – deszcz pada nieomal każdego dnia. W okresie zimowo-jesiennym, wakacje w Tunezji dobrze jest zaprojektować na wysepce Dwakacje w Tunezjimat jest łagodny, a woda bardzo ciepła.

Wyjazd wakacyjny

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Jadąc do Tunezji nie możemy zapomnieć o zabraniu ze sobą olejków z wysokimi filtrami UV (nierzadko zdarzają się pośród urlopowiczów oparzenia słoneczne i przegrzania), nakrycia głowy jak też okulary przeciwsłoneczne także winny być rutynowym ekwipunkiem. Zabierzmy dodatkowo z sobą buty do pływania, żeby uniknąć pokaleczenia się podczas wypoczynku na plaży, a także lekkie stroje z włókien naturalnych.

Dobrze jest wakacje w Tunezji zamierzać już z początkiem roku, niemniej jednak wakacje w ofercie last minute także mogą być interesującą ofertą nie tylko dla spóźnionych.

Wymarzone wczasy
Tagged on: