Własna firma dla właściciela firmy oznacza nie tylko swego rodzaju niezależność, ale także liczne obowiązki nakładane przez ustawodawcę. Jednym z takich obowiązków jest na przykład ewidencja środków.

Jak uprościć sobie konieczne czynności i maksymalnie skrócić czas sporządzenia poprawnej dokumentacji?
praca na komputerze

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Obowiązek inwentaryzacji środków może zajmować naprawdę sporo czasu. W kwestii takiej jak inwentaryzacja program może skrócić ten czas nawet o 90%- . Wdrożenie programu najczęściej przebiega bez trudności i satysfakcjonuje najbardziej wybrednych użytkowników.

Czy masz ochotę pogłębić swą wiedzę na ten temat? Więc chcemy zaprosić Cię do naszych następnych wpisów – kliknij hiperłącze do artykułu (http://www.iurico.pl/klienci-indywidualni/).

Obecnie dostępne są rozmaITe programy do inwentaryzacji, które można dostosować do swoich potrzeb, ale oferowane są również różne urządzenia – program do inwentaryzacji komputerowej w dużym stopniu uprości ewidencję środków trwałych w firmie, program do inwentaryzacji za pomocą kodów kreskowych zdecydowanie zredukuje czas potrzebny na przeprowadzenie inwentaryzacji w firmie, ponadto przebieg inwentaryzacji można skrócić także wykorzystując radiowe chipy zbliżeniowe RFID.

Ewidencja środków trwałych dotyczy rzeczowych składników majątku. Obowiązek prowadzenia takiej ewidencji określają ściśle przepisy. Obowiązek ten dotyczy zarówno właścicieli firm rozliczających się na podstawie księgi przychodów i rozchodów, jak również ryczałtowców. W sieci łatwo wyszukać możemy program do ewidencji środków trwałym, który jest znacznym ułatwieniem dla przedsiębiorców- Program z bogatą funkcjonalnością umożliwia łatwą pracę na danych grupach środków.

Jeśli chcemy spróbować takiego rozwiązania, na początek najlepiej wybrać bezpłatną wersję testową, by sprawdzić czy program jest dostosowany do naszych potrzeb, czy jest przejrzysty i prosty w obsłudze, czy rzeczywiście ułatwi nam pracę. Jeżeli już zdecydujemy się na zakup programu, dowiedzmy się czy dostępna jest bezpłatna pomoc przez telefon lub internet, i czy program będzie aktualizowany.
Programy przydatne dla dla Twojego biznesu – a więc ewidencja środków
Tagged on: