Wyobraźmy sobie podobną sytuację: dostawca zrobił dla naszej firmy zamówienie, jednak wspólne relacje z nim zezwalają jedynie na działanie przewozowe na warunkach transportu FOB, więc odpowiedzialność za wszystek spedycji od dostawy na łódź trafia do nas. W jaki sposób zminimalizować płatności i jak najszybciej dowieźć ładunek do Polski?

Posiadamy tu kilka dróg działania. Jeśli dostawca nadaje zlecenie na własną rękę, więc sam zatrudnia spedytora, który obsłuży towar, to możemy sądzić, że nasz transport kontenerowy trafi do Hamburga – zapoznaj się z rodzajami transportu . Nie inaczej zdarza się, że pracownik agencji zleci dostawę centralnie do krajowego portu, jednak o wiele łatwiej jest im przeprowadzić transport poprzez Niemcy. W takiej sytuacji po kilku tygodniach dostaniemy dokumenty eksportowe wraz z oryginałami faktur, potwierdzeń i list transportowych. I co wtedy? Bardzo dobrym pomysłem są odprawy celne w Hamburgu. Dzięki temu dodamy sobie i naszemu kierowcy dużo czasu. Zgłaszając dostawę do clenia w zachodniej agencji w pobliżu portu dostajemy komplet dokumentów z odprawy celnej w Hamburgu, jakie bez problemu są respektowane przez polskie działy księgowości.

transport

Autor: Train Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Po dokonaniu pracy nasz kierowca odbiera towar ze składowiska agencji. Priorytetowe jest, by sprawdzić wcześniej czy przypadkiem agent nie zgłosił potrzeby zabrania przez kierowcę ze sobą paru europalet, które wymieni później na miejscu – poznaj firmę itl-omega . Zdarza się to w chwilach, gdy mamy transport transport samochodu z holandii do polski kontenerowy częściowy i nasz asortyment jest tylko jednym z wielu. Ogólnie musimy przyznać, iż wparcie, kiedy przeprowadzamy odprawy celne w Hamburgu, jest bardzo duże. Zarówno od strony agenta, jak również, zazwyczaj, od dostawcy. W końcu jemu również zależy na tym, aby dowieźć nam towar w jak najlepszy sposób. To także warunkuje czy ponowimy kooperację po raz kolejny. Dlaczego? Często pojawiają się problemy z niepełną listą przewozową lub pomyłkami na fakturze. Niestety agencje od odpraw są skrupulatne i doszukają się różnych nieścisłości. Jednocześnie jest to męczące, ale dzięki temu później nie mamy zupełnie żadnych problemów z odprawą jak również z księgowością.

Z owego powodu właśnie powinniśmy mądrze wybierać sposób i trasę dostawy. Wybrane możliwości rozpiszmy kosztowo i wybierzmy tą optymalnie pożądaną zarówno finansowo, jak również w kwestii wygody dla nas.

Międzykrajowy przewóz asortymentu – wyzwanie czy standardowa działalność? Jak ułatwić sobie spedycję?
Tagged on: