Czy możemy jeszcze zdumieć gości weselnych w trakcie odtwarzania reportażu z Waszego ślubu? Rzecz jasna! Filmik ślubny wykonany z bezzałogowego statku powietrznego jako dodatek do pełnej realizacji przyniesie niezapomniane wrażenia. Nieprzystępna ekstrawagancja? Niekoniecznie! Taki film mogą przygotować niektóre studia fotograficzne. Mają one świadectwa kwalifikacji UAVO uprawniające do realizowania tego rodzaju zamówień. Jest to wyszukana pamiątka.

W jaki sposób wygląda filmowanie na przykład wesel z powietrza. Minęły czasy, gdy operatorzy kamer wsiadali do aeroplanów lub helikopterów i fruwali ponad głowami aktorów. Zwyczajnego zjadacza chleba nie było stać na tego rodzaju szaleństwo. Dzisiaj do kręcenia zdjęć z powietrza w hollywoodzkich produkcjach oraz w trakcie meczów piłkarskich, używa się na odległość sterowanych bezzałogowych statków powietrznych. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je też na waszym ślubie. Najlepiej wypożyczyć taki cudo nie wyłącznie na sam ślub, ale także na sesję w plenerze. Pamiątka jest wiekopomna.
Ślub

Źródło: epena.pl
Do tego typu zamysłów używa się w sposób zdalny sterowanych Quadrocopterów z gimbalem do zaczepu jak też stabilizacji mini kamer oraz kamer. Obraz „widziany” przez obiektyw jest emitowany drogą radiową w rzeczywistym czasie na ekran monitora, co pozwala w pełni nadzorować akcję jak też optymalizować ujęcia. Bezzałogowe statki powietrzne, sterowane przez operatora z dołu fruwają na maksymalnej wysokości 300 metrów. Co prawda zasięg mają większy, ponieważ do 1 km, niemniej jednak nie ma potrzeby aż tak dużych ujęć. Żeby lepiej wyeksponować parę młodą dron może bezpiecznie obniżyć się na wysokość ledwo paru centymetrów.

Jak dużo kosztuje filmowanie z powietrza? Koszt takiej usługi waha się od 300 do 1000 zł zależnie od sposobu użycia. W budżecie weselnym na ten cel warto więc przeznaczyć kilka złotych na coś, co ubogaci waszą pamiątkę w ujęcia z powietrza. W wypadku ślubu 30 minut kamerowania z góry z pewnością wystarczy. Kwestia paru ujęć do całości filmu. W plenerze również warto dodać parę klipów z lotu. W końcu wesele mamy raz w życiu zaś pamiątka w postaci zdjęć lub filmu to pamiątka również dla naszych pociech a może nawet dla wnuczków. Z całą pewnością warto zagospodarować wyszczególnioną sumę w naszym budżecie ślubnym.
Pamiątki z wesela – takie, które pobudzą cudowne refleksje
Tagged on: