Jeżeli rozważamy podjęcie pracy jako kurier powinniśmy się zastanowić nad kilkoma kwestiami, a przede wszystkimsprawdzić, na czym taka praca polega. Każdy kurier, by rozpocząć pracować powinien mieć własny pojazd dostawczy jak również swoją działalność gospodarczą. Jeśli zaczyna pracę dla konkretnej firmy kurierskiej powinien przemalować swój samochód oraz obkleić go nalepkami firmy. To dzięki temu każdy pojazd kuriera wygląda tak samo.

Paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com
Zajęcia kuriera to praca w ciągłym biegu, gdyż często musi on dostarczać paczki do miejsc, jakie są daleko od siebie aż o kilkadziesiąt kilometrów. W tego typu pracy więc trzeba się stale śpieszyć, szczególnie, że koszt przesyłek kurierskich jest bardzo różny, a sporo firm walczy o klientów różnymi sposobami. Już normą jest, iż zorganizowanie kuriera to coś szybkiego, można to zrobić przy pomocy różnych platform w internecie, gdzie możemy porównać czas i koszty doręczenia.

W pracy kuriera trzeba się ciągle śpieszyć, gdyż kliencki czekają niecierpliwie na własne przesyłki. Co więcej, zdarzają się duże, niewygodne do noszenia paczki, które na przykład trzeba wnieść dosyć wysoko. Wszystko to sprawia, iż jest to praca dość ciężka oraz wymagająca, stworzona głównie dla panów, choć w ostatnich latach coraz częściej zauważa się pracujące tak kobiety. Rzecz jasna tego typu praca ma też zalety. To zawód doskonały dla tych, którzy nie przepadają za siedzeniem za biurkiem, w zamian za to lubią pracę w ruchu. Plusem jest również praca z klientami jak również brak monotonii, gdyż każdy dzień daje nowe wrażenia.

Początki są trudne, natomiast po nabraniu wprawy będzie dobrze. Jak poznamy nasz rejon prościej nam będzie go obsługiwać, przez to też szybciej dostarczymy przesyłki. A jak przedstawia się typowy dzień w pracy kuriera? Każdy pracownik powinien stawić się rano ze swoim pojazdem w magazynie.

Zależnie od spółki jest to godzina siódma lub siódma trzydzieści. Na miejscu odbiera się paczki, które są przeznaczonego do danego rejonu. Później rusza się w trasę. Dziennie kurier musi rozwieźć 50-100 paczek do 50-60 adresów. To natomiast jedynie przykład, wiele bowiem zależy od danej spółki kurierskiej.http://www.alwro.com.plPodobnie sprawa wygląda ze stawkami za podstawowe usługi, gdyż ceny przesyłek kurierskich dosyć znacznie się różnią –> czytaj.

Na czym polega praca kuriera? Czy opłaca się w tym zawodzie pracować? Jakie są plusy, a jakie są wady tej pracy?
Tagged on: