Wisła byłaby pewnie zwykłą miejscowością jakich dużo nie tylko w Beskidzie Śląskim, ale i w całym paśmie górskim, gdyby nie światowej klasy skoczek narciarski, który rozsławił na kontynentach to właśnie miasto. Rzecz oczywiście o kultowej już postaci, czyli o Adamie Małyszu. A do Wisły przyjeżdżają nie tylko fani wspomnianego skoczka i sportów zimowych, lecz także turyści, którzy nie cierpią wysokogórskich wspinaczek na wierzchołki Tatr.

Sprawdźmy, dlaczego warto pojechać na wczasy właśnie w Beskid Śląski i czy rzeczywiście oferta tego regionu może być równie jak ta z pozostałych obszarów Polski.

Beskid niski

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z niezaprzeczalnych argumentów przemawiającym za tym regionem pozostaje fakt, że urlopowiczów jest znacznie mniej niż w wysokich górach. Wyjątkiem może być czas skoków narciarskich, gdy do Wisły oraz Szczyrku zjeżdżają fani sportów zimowych z całego kraju, a nawet kontynentu. O zarezerwowaniu noclegu należy pomyśleć odpowiednio wcześniej, ponieważ późniejsze uporczywe wpisywanie w sieć słów Wisła noclegi nie przyniesie już jakichkolwiek efektów – sprawdź na .

A zimą na campingu spać raczej niepodobna.
W Beskidy, na przekór masowej modzie, można wyjechać na wiosnę, czyli na przykład w maju, kiedy przyroda już na dobre rozbudziła się z zimowego snu. Powietrze ma wtedy niepowtarzalny zapach, który pozostaje całkowicie niewyczuwalny w dużym mieście. Aby odnaleźć kwaterunek na tym terenie, wystarczy użyć frazy Szczyrk noclegi i wybrać dla siebie odpowiednie miejsce. A jest w czym wybierać. Dla bogatszych obywateli przeznaczone bywają pięciogwiazdkowe apartamenty w kompleksach hotelowych – . A ci mniej bogaci wycieczkowicze znajdą kwaterunek w licznych gospodarstwach agroturystycznych.

Jeśli interesuje Cię ten temat, to odsyłam do tej strony (https://creoconcept.pl/?p=pl/systemy-mobilne/), gdyż odnajdziesz w tamtym miejscu sporo interesujących Cię tematów, które są tam opisane.

Taki wypad można polecić wszystkim tym, którzy czują się znużeni codzienną pracą i od początku roku nie wzięli ani jednego dnia wolnego.

beskidy

Autor: Szymon Nitka
Źródło: http://www.flickr.com
Hasło Wisła noclegi przyda się także tym, którzy planują wycieczkę w Beskidy w lipcu. A o tym, że warto udać się właśnie w ten górski region przekonał się każdy, kto chociaż raz przeszedł tamtejsze górskie szlaki. Urozmaicona szata roślinna jest pod ochroną i właśnie w tym celu wydzielono rezerwaty przyrody. Żeby zapoznać turystów z najciekawszymi reprezentantami miejscowej fauny, powstały ścieżki dydaktyczne, dzięki którym nawet najmłodsi mogą nauczyć się rozpoznawać poszczególne gatunki gadów. A w wolnych momentach warto wyjechać kolejką linową na szczyty wzniesień, żeby stamtąd podziwiać malownicze krajobrazy.
Wypad w Beskid Śląski jako kapitalna alternatywa w stosunku do zakątków tak obleganych jak Tatry
Tagged on: