Gdy myślimy o „cykaniu” fotek to przychodzi nam do głowy fotografia robiona niezłym aparatem przez osobę, która stoi przed nami albo gdzieś w naszym pobliżu. Ostatnimi czasy myślimy również o fotkach , które są robione z ręki. Jednak pewnym osobom przychodzą na myśl również zdjęcia z powietrza. Fotografie tego typu są robione od długiego czasu przez ekipy związane z filmami, ale obecnie sporo się zmieniło.

Zdjęcie z góry

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście wiele osób ma coraz ogromne możliwości, bo każdy ma dostęp do porządnego sprzętu. Wystarczy jedynie właściwa ilość pieniędzy, która daje możliwość na kupno sprzętu, który umożliwi robienie zdjęć z powietrza. Są firmy, które robią za określoną opłatą fotografie z powietrza, np. kliknij w link magiceye.com.pl. Wszyscy domyślają się, że takie zdjęcia są potrzebne nie jedynie dla zwykłego Kowalskiego, ale też dla instytucji państwowych. Bardzo często zdjęciami z powietrza dla instytucji państwowych zajmuje się wojsko, albo firmy wyznaczone w przetargach.

Kręcenie filmu z innej perspektywy.

W obecnych czasach filmowanie (np. filmowanie wesel Kraków) z lotu ptaka nie jest niczym niezwykłym. Dziś mamy sporo firm, które mają fachowy sprzęt, którym umieją się posługiwać. Można je wynająć i poprosić o filmowanie z lotu ptaka czy to jakiegoś zdarzenia, czy jakiegoś budynku. Na pewno wszyscy mieliśmy okazję obejrzeć jakiś filmik w Internecie właśnie nakręcony z lotu ptaka i wszyscy, którzy mieli okazję coś takiego zobaczyć są pod zachwyceni.

z góry

Autor: Wonderlane
Źródło: http://www.flickr.com

Od długiego czasu już kręci się filmiki spadochroniarskie czy z lotów paralotnią, ale kręcenie filmików z powietrza przez specjalne urządzenia z zainstalowaną kamerą to totalnie inna jakość całości. Rzadko zwracamy uwagę w filmach w kinie, że któreś ujęcie musiało być kręcone z wysokości. Nie zastanawiamy się nad częściami składowymi filmu, ale to one pozwalają na to, by efekt końcowy poruszał albo wprawiał w szok. Warto, więc pomyśleć o ludziach, którzy robią coś takiego. Bo bez ich profesjonalizmu nie byłoby tak wspaniałych filmów robionych z lotu ptaka.

Niektórzy robią takie filmy dla zabawy, ale są również osoby, które w ten sposób zarabiają na życie. Co ważne nie musimy wcale być kimś kto skończył szkołę filmową, żeby zajmować się filmowaniem z powietrza. Po pierwsze trzeba być uzbrojeni w sporo samozaparcia, właściwą ilość środków i cierpliwość, bo nie wszystko natychmiast będzie wychodziło tak jakbyśmy chcieli.
Fotki robione z wysokości
Tagged on: