Prawo jest nauką, która w znakomitej większości ludzi rozbudza silne emocje. Odpowiada za to parę czynników. Pierwszym spośród nich jest sposób oceniania prawników przez ludzi. Już sam początek kariery zawodowej przyszłych obrońców, prokuratorów oraz sędziów bywa różnie oceniany. Z jednej strony studia na prawie uważane są za najtrudniejsze, a zarazem za najbardziej prestiżowe. Licealiści, chcący realizować się w zawodach związanych z prawem już od pierwszej klasy koncentrują się wyłącznie na tych przedmiotach egzaminu dojrzałości, które umożliwiają udział w procedurze rekrutacyjnej na ten kierunek.

adwokat

Autor: Kevin Napper
Źródło: http://www.flickr.com
Jego popularność wypływa prawdopodobnie z przeświadczenia o wysokiej pozycji społecznej prawników i ich zawrotnych zarobkach. Wyobrażenie pewnej intratnej posady oraz bezpiecznej i dostatniej przyszłości jest w stanie przekonać każdego maturzystę do nauki dat, terminów politycznych oraz kwestii związanych z pełnieniem władzy. Z drugiej strony istnieją także negatywne stereotypy dotyczące ludzi studiujących na Wydziale Prawa – jaki jest dobry radca prawny we wrocławiu. Twierdzi się na przykład, że są oni pyszałkowaci, znerwicowani i niezbyt zabawni. Inną śmiesznostką, którą przypisuje im opinia publiczna, jest ustawiczne podkreślanie przynależności do ekskluzywnego grona przyszłyszych prawników i natychmiastowe informowanie o tym każdej nowo poznanej osoby.

Kiedy uznasz, że zaprezentowany w tym serwisie wpis jest warty zainteresowania, kliknij tu, a znajdziesz więcej wypożyczalnia samochodów dostawczych warszawa podobnych tekstów!

() Prócz tego mnóstwo ludzi uważa, że zdobycie indeksu Wydziału Prawa jest możliwe jedynie dzięki odpowiednim koneksjom.

student prawa

Autor: mosaic36
Źródło: http://www.flickr.com
Króluje powszechne przekonanie, że to protekcja rodziny i przyjaciół daje gwarancję zwycięstwa w rekrutacji na ten pożądany kierunek. Analogiczne zarzuty wytaczane są przy okazji egzaminów wstępnych na aplikacje dla absolwentów prawa. Z góry zakłada się, że kancelaria, która przyjmuje na praktykę świeżo upieczonego magistra, robi to pod wpływem nacisków jego ustosunkowanych bliskich. Niestety każdy prawnik, radca prawny czy adwokat będzie musiał zawalczyć z tymi krzywdzącymi stereotypami i przekonaniami.
Prestiż, ponadprzeciętne pensje i niezbyt dobry odbiór społeczny. Dobre i złe strony zawodu prawnika.
Tagged on: